Hlavní program na hlubockém náměstí je připraven na čtyři adventní víkendy, řada dalších akcí ale již běží i nyní v listopadu, počínaje Zimní pohádkovou trasou na zámku, nebo Svatohubertskou mší pod patronací spolku Karlův Hrádek. „Letos se tradiční svatohubertská mše s průvodem a fanfárami uskuteční v hlubockém kostele poslední listopadovou neděli 26. listopadu od 13.30 hodin. Před a po mši vystoupí s mysliveckými fanfárami Jihočeští trubači, skvělou podívanou slibuje myslivecký průvod,“ zve za organizátory předseda spolku Karlův Hrádek a hlubocký radní Jindřich Soukal. V kostele budou na prodej benefiční adventní věnce.

Svatohubertská mše.Svatohubertská mše.Zdroj: Archiv Hluboké

Česko zpívá koledy 2019 v Českých Budějovicích.
Zpěv koled znovu spojí Jihočechy. Přidejte se i vy

V neděli 26. listopadu od 10 hodin začíná řemeslný Adventní trh v Knížecím Dvoře s hudbou a dobrým jídlem a pitím, den předtím zahájí svou výstavu v Nadační galerii NAGA malířka Ivana Brázdová. V sobotu před první adventní nedělí se uskuteční třeba rozsvěcení vánočního stromu u kovárny v Poněšicích či koncert Yvetty Blanarovičové, odpolední pohádkový program pro děti v Alšově jihočeské galerii v Hluboké nad Vltavou a varhanní koncert Ludmily Dvořákové v hlubockém kostele.Vánoční strom DeníkuZdroj: Redakce

Jednou z hlavních událostí Andělské Hluboké je rozsvěcení vánočního stromu na první neděli adventní 3. prosince v 17 hodin se společným zpíváním koled s hlubockou kapelou Zlatý Skořápky. Předcházet mu budou adventní trhy a odpolední program, v němž vystoupí folklórní soubor Bárováček a pěvecký sbor základní školy Slavíčci z Hluboké. Zazní i koledy v podání dětí ze ZŠ a MŠ Hluboká v pohybu a MŠ Hluboká nad Vltavou. Slavnostní nádech bude mít letošní advent pro členky ženského pěveckého sboru Záviš, který letos slaví neuvěřitelných 160 let a vrchol oslav si naplánoval na druhou neděli adventní 10. prosince, kdy v Alšově jihočeské galerii uskuteční hned dva galakoncerty od 14 a 16 hodin.

Růžena Bílková na své výstavě Knoflíky... v Jihočeské vědecké knihovně na Lidické třídě.
Dostala historické knoflíky. Dnes z nich tvoří propracované koláže

První adventní svíci na adventní věnci rozsvítí v hlubockém kostele 3. prosince o půl šesté. „Na první neděli adventní budeme při mši žehnat adventní věnce a to na Hluboké v devět hodin a v Purkarci od tří hodin. Odpoledne a po celou adventní dobu mohou děti přinést své dopisy Ježíškovi a stéblo slámy do jesliček, aby Ježíškovi v hlubockém kostele bylo teplo. V šest tam společně rozsvítíme první adventní svíčku,“ zve hlubocký farář Tomas van Zavrel. Po všechny adventní víkendy si můžete v kostele odpoledne prohlédnout nové figurky v jesličkách a 16. prosince přivezou skauti Betlémské světlo.

Rozsvícení vánočního stromu.Rozsvícení vánočního stromu.Zdroj: Archiv Hluboké

V rámci hlavního programu na hlubockém náměstí jsou o sobotách vedle adventních trhů připravena hudební vystoupení. V sobotu 9. prosince zahrají na pódiu kapely Rambandám, Kapka a Bonsai č. 3, v sobotu 16. kapely Hudební Kroužek, Janchi a Pavlína Jíšová a Band, a v sobotu před Štědrým dnem kapely Čelados, Líba a spol., Melodikum a v kostele vystoupí Aleluja sbor.

Ilustrační foto
Videosex na toaletě skončil vydíráním: Naval prachy, nebo to zveřejním

Vrcholem Andělské Hluboké bývá Andělský průvod. Letos projde centrem Hluboké v sobotu před Štědrým dnem od sedmnácti hodin. „Předchází mu samozřejmě příprava andělů včetně malování na obličej, aby to na Masarykově ulici všem andělíčkům slušelo. Andělská Hluboká se každým rokem rozrůstá, letos je to společně s doprovodnými programy v okolních obcích opět pestřejší. Je krásné, že v drtivé většině se realizují přímo Hlubočtí. Program na náměstí už si nedokážeme představit bez sportovně kulturního spolku Hluboká v pohybu, dětí z mateřské školky, dětského pěveckého sboru Slavíčci z Hluboké z hlubocké ZŠ a řady hudebních skupin a interpretů. Na adventním programu se podílí také základní umělecká škola Sinfonie, řadu akcí pořádá Alšova jihočeská galerie a Zámek Hluboká, pastvou pro oči je vánočně nasvícená zoologická zahrada a advent v sousedním Muzeu lesnictví, myslivosti a rybářství. Nesmím zapomenout na Nadační galerii NAGA, spolek Karlův Hrádek, Galerii Knížecí Dvůr, církevní a společenské akce pořádané farností Hluboká.

Kompletní program Andělské Hluboké 2023 najdete na webu www.andelska-hluboka.cz.

Lucie Jozová

Pořádáte u vás v obci nebo městě nějaké adventní akce? Napište nám o nich na jihoceske.vanoce@denik.cz. Rádi je zveřejníme.

Vánoce, Vánoce přicházejíZdroj: Deník/ Redakce