Jsou bezlepkové, vegan a moc dobré. Určitě je vyzkoušejte, radí kreativní publicistka Monika Brýdová z Českých Budějovic s tím, že sušenky navíc můžete připravit na poslední chvíli, protože se nemusí nechat odležet a dají se tedy konzumovat hned.

Budete potřebovat: nesolené pražené arašídy nebo arašídové máslo, rostlinný tuk, třtinový cukr, ovesné vločky, pohankové vločky, kypřící prášek.

Postup: Hrnek nesolených arašídů rozmixujte, případně místo nich můžete použít půl hrnečku arašídového másla. Z rozmixovaných arašídů by vám při použití správného mixéru měla vzniknout pastovitá hmota.

Tyhle sušenky můžete připravit na poslední chvíli, nemusí se nechat odležet.Sušenky můžete připravit na poslední chvíli, nemusí se nechat odležet.Zdroj: Monika Brýdová

Dále si umixujte ovesné a pohankové vločky najemno. Pokud chcete získat bezlepkovou verzi, použijte pouze pohankové vločky nebo přímo pohankovou mouku. Celkový objem vločkové směsi je jeden a půl hrnečku. Dále si rozehřejte tuk a smíchejte spolu s arašídovou pastou, cukrem, moukou z ovesných a pohankových vloček a kypřícím práškem. Těsto nechte minimálně hodinu v lednici odpočinout a pak z něj lžičkou vykrajujte malé kousky, vyválejte kuličku a na plechu ji zmáčkněte na placičku. Ozdobte půlkou arašídu.

Pečte na 180 stupňů asi půl hodiny. Sušenky by měly krásně zrůžovět.

Další inspirace nejen na vaření a pečení najdete na www.brydova.cz.

Vánoce, Vánoce přicházejíZdroj: Deník/ Redakce

Máte osvědčený recept na cukroví, které nesmí chybět na vašem svátečním stole? Podělte se o něj s ostatními čtenáři a pošlete nám ho na jihoceske.vanoce@denik.cz.