Chtěla jsem si včera koupit v drogerii nějaké dezinfekční mýdlo a něco na podlahu, ale samozřejmě, beznadějně vyprodáno. A pak mě to napadlo - stejně bys žádnou strašnou chemii nepoužívala. Dezinfekční a antiseptické účinky mají přeci esenciální oleje, které používáš do aromalampy nebo při masážích celý rok! A navíc příjemně voní a zklidňují duši, což je teď nejdůležitější.

Na silnější očistu prostoru je nejlepší zapálená šalvěj, vonné tyčinky Santalové dřevo nebo jakékoli jiné vykuřovadlo. Při vytírání podlahy přidejte do vody s přípravkem trochu octa - nejstarší dezinfekce, kterou používaly naše babičky. A další starý recept je mít při virových epidemiích v kuchyni na stole nakrájenou cibuli, která svým odérem a dezinfekčními účinky chrání vzduch v celé místnosti. A jinak každý den zapalujte aromalampičku s některým z následujících olejíčků (můžete je i kombinovat, ale ne víc než 4)

A ještě jeden tip! Pokud jste si už ušily roušku, kápněte na ní pár kapek oleje a vytvoříte si tak svůj vlastní ochranný prostor. A navíc příjemně voňavý! :-) Můžete vybírat: Tea tree – antiseptický, antimykotický olejíček, součást mnoha kosmetických přípravků Eukalyptus – antivirový olejíček, který dezinfikuje dýchací cesty a uvolňuje hleny Lemon tea tree – citrusový olejíček s dezinfekčními a antivirovými účinky, který povzbuzuje a navozuje dobrou náladu Šalvěj – ženský olejíček, který má opojnou vůni a silně dezinfekční účinky, není vhodný pro děti, působí proti bolestem hlavy a při infekcích všeho druhu, pomáhá při ženských problémech a také odstraňuje negativní energii na hlubší úrovni Rozmarýn – olejíček, který krásně voní, dezinfikuje a povzbuzuje, ovlivňuje nervovou soustavu, působí při nachlazení a na podporu trávení a dobré nálady, používá se i proti klíšťatům Levandule – působí proti stresu a nespavosti, dezinfikuje a hojí drobné ranky, je vhodná pro domácí pohodu a před spaním, často se kape na polštář nebo přidává do večerní koupele Cedr – antiseptický a antidepresivní olej, který velice vyhovuje samotářům, má příznivé účinky na dýchací cesty, nervy a psychiku Santalové dřevo – má protizánětlivé účinky, čistí vzduch a působí příznivě na psychiku Litsea cubeba - čistí vzduch (má antiseptické účinky), antidepresivní účinky a podporuje koncentraci a dobrou náladu.

Přeji klidné,provoňěné dny!

Ála Vachušková