Se samotným nápadem partnerství přišla Žaneta, která má ve společnosti Vodohospodářský rozvoj a výstavba a.s. na starosti PR a marketing. „Ráda dělám práci, která dává smysl a má přidanou hodnotu,“ říká Žaneta, která neváhala a v loňském roce oslovila Autis Centrum v Českých Budějovicích s nabídkou partnerství.

Kromě finančního daru bylo dohodnuto, že klienti Autis Centra společnosti VRV namalují obrazy, které budou následně vystaveny v jejich pražském sídle. „Máme radost, že prostory naší společnosti budou zdobit díla, která navíc pomáhají,“ dodala Žaneta.

„Děti s autismem často nedokáží vyjádřit své emoce nebo potřeby. Malování jim dává prostor uvolnit se a lépe komunikovat se svým okolím,“ říká výtvarnice Iva Minářová z Autis Centra. Více jak půl roku vznikala ve výtvarné dílně plátna, které spojuje téma voda. „Téma vody bylo pro naše umělce velkou výzvou a každý z nich pojal „vodu“ po svém,“ dodává výtvarnice.

„Obrazy tak budou symbolicky zdobit místo, kde je voda každodenním tématem,“ uzavírá ředitelka Urbanová.

„Jsme moc rádi, že díky partnerství s firmou VRV budeme moci zakoupit závěsný systém na obrazy,“ řekla ředitelka centra Milena Urbanová a dodává, že díky každoroční podpoře firmy budou moci v dílně vznikat další plátna.

Žaneta Čaloudová
marketing & PR ve společnosti Vodohospodářský rozvoj a výstavba a.s.