Celkem 109 dospělých atletů a 39 dětí měli pro běh skvělé počasí, a tak padl rekord. Borec ze sousedního Kamenného Újezdu Josef Havlíček zaběhnul traťový rekord – 12,5 km těžkého terénu s vltavským brodem zvládnul za rovných 45 minut!

Tímto během si připomínáme tragickou událost z dubna roku 1945, kdy byl na katastru Boršova nad Vltavou sestřelen kapitán amerického letectva R. Reuter, přičemž náročný výcvik pilotů obsahoval i překonávání vodních toků v případě nouzového přistání.

Boršovští hasiči natahují přes řeku dvě lana, která by měla zachytit proudem unášeného běžce, podobně jako lana na letadlové lodi zachycují přistávající stíhačky.

V letošním roce se běžci setkali s novinkou – nikdo nemohl skončit jako poražený. Organizátoři se inspirovali závody paddleboardů, kdy startovní pole uzavírá sběrný člun, či pořádáním rodea (v Boršově se pojede 3. 9.), kdy po každě soutěži nastupuje bull team, který vše uklízí, a tak za posledním běžcem běželi tři místní běžci, kteří uklízeli trať a byli připraveni pomoci.

Účastníci tohoto běhu jednohlasně říkají, že na Reuter Run nelze zapomenout.

 Jan Zeman, starosta obce Boršov nad Vltavou