Ultimate frisbee je týmový sport s diskem, létajícím talířem. Hrají proti sobě dva týmy o sedmi hráčích, úkolem útočícího týmu je disk přihrávkami přenést přes hřiště do protivníkovy zóny, bránící tým se jim v tom naopak snaží zabránit.

Výjimečné na ultimate frisbee je, že se hraje bez rozhodčích a klade se důraz na férové smýšlení hráčů. Uděluje se i cena Spirit of the game pro nejférovější tým, který na hřišti dobře komunikoval a nefauloval.

Zajímavé také je, že kromě ženské (women) a mužské (open) kategorie se hraje česká i evropská liga v kategorii mixové, kde hrají ženy a muži společně.

Mistrovství v Českých Budějovicích konající se o víkendu 11. a 12. září bylo pro kategorie women a open. Budějovický klub 3SB vyslal do bojů o medaile zástupce v obou kategoriích, tedy ženské i mužské.

Muži po napínavém finále v posledním bodě porazili pražský tým F. U. J. a stali se tak mistry ČR pro rok 2021. Ženy poté přidaly druhé zlato, když ve finále vysokým rozdílem 14:5 porazily tým Východní blok.

Klub 3SB tak k titulu mistra ČR v kategorii mixed, který získal v srpnu, přidal i tituly v kategoriích women a open a zcela tak ovládl českou ligu.

Na začátku října se ženy 3SB ještě chystají na finále evropské ligy do belgických Brug, kde mají ambiciózní cíle.

Henrietta Ottová