Vloni získal budějovický klub Sokol 3SB hrající ultimate frisbee hned tři zlaté medaile v halové sezóně. Na takový úspěch se pokusil navázat i letos.

Na mistrovství v Plzni na začátku ledna se klubu podařilo obhájil titul mistrů ČR v kategorii mixed (smíšená kategorie, kde hrají ženy a muži společně).

V únoru se klub vypravil na mistrovství do Brna, tentokrát se hrálo v oddělených kategoriích. Prvním velkým úspěchem bylo, že se dokázalo ve velké konkurenci kvalifikovat i „B“ družstvo žen, 3SB tedy jako jediné mělo v první lize dva zástupce. Družstvo žen „A“ mělo za cíl získat zlatou medaili i letos, což se nakonec po napínavém finále s pražskými Prague Devils podařilo. Sestry Ráchel a Sarah Tošnerovy z 3SB byly jako jediné ženy v TOP 10 nejproduktivnějších hráčů na zápas.

Muži byli bohužel poněkud oslabeni a po prohraném semifinále se jim nevydařil ani zápas o třetí místo, kde těsně podlehli Chlupaté žábě 10:11. Kromě bramborové medaile si ale odvezli i cenu Spirit of the game, kterou se oceňuje nejférovější a nejvíc přátelský tým. Mistrovstvím v Brně skončila klubu halová sezóna, venkovní začíná pro Sokol 3SB v dubnu kvalifikací na finále mixové ligy, kde družstvo „A“ bude obhajovat titul mistrů ČR.

Autor: Henrietta Ottová, 3SB Č. B.