Moje zdravé tělo, na toto téma se konal další výukový projekt žimutické mateřince.

Moje tělo, tvoje tělo, aby ho nic nebolelo, zdravě jí a zdravě spí, pohybu se nebojí! Tak to je říkanka, která za nás, děti a paní učitelky z mateřské školy v Žimuticích, říká vše. V uplynulých dnech jsme si užívali projekt O zdravém těle.

To byste koukali! Představte si, že máme ve škole takové bezvadné tělo, které se rozkládá na vnitřní orgány a také kostíka Pepíka, jehož kosti jsme zkoušeli také dávat dohromady. Pak jsme se dokonce navzájem obkreslovali a domalovávali si kamaráda. Modelovali jsme si orgány a kosti z plastelíny a vystřihovali z novin zdravé potraviny, které prospívají našemu tělu. A abychom dostáli naší úvodní říkance, tak jsme ani nezaháleli v tělocvičně a pořádně jsme svoje tělíčka protáhli.

V dalším týdnu jsme si připravovali saláty z ovoce i zeleniny, připravovali jsme bylinkový čaj, abychom nebyli nemocní. Zkoušeli jsme si obvazovat končetiny, jako u opravdového doktora, ukazovali si první pomoc. Kdyby přece jen na nás přišla nějaká ta strašlivá nemoc, tak my víme, jaké číslo vyťukáme. Přece 155!

Milena Mikesková, ZŠ a MŠ Žimutice