O prvním březnovém víkendu se konalo další ze série mistrovství České republiky v twirlingu 
– tentokrát akrobatické sekce WBTF. Zde se setkaly všechny výkonnostní kategorie dohromady a společně všechny bojovaly o postup na Evropský pohár v twirlingu do španělského Blanes.
Soutěž se konala v Kutné Hoře ve sportovní hale Klimeška. Z důvodu hrozby koronaviru panovala trochu stísněná nálada, ale to neodradilo českobudějovické twirlerky bojovat o cenné kovy. Z celkových 15 sestav přivezly 11 medailí! V této sezoně se jim velmi daří. Od nové sezony, která začala v prosinci, celkem přivezly již 35 medailí.
Alexandra Vaněčková, Veronika Kadlecová a Zuzana Stříbrská vybojovaly postupy na Evropský pohár, a to hned v 10 disciplínách.

Konečné výsledky:

Anna Pivovarčíková – 2.místo a titul Vicemistr České republiky v kategorii Freestyle B Děti

Zuzana Stříbrská – 2.místo a titul Vicemistr České republiky v ktg. Solo 1 hůlka a 1. místo v ktg. Solo se 2 hůlkami B, postup na Evropský pohár

Alexandra Vaněčková – 3x titul Mistr České republiky v disciplínách Freestyle, Solo 1 hůlka, Solo se 2 hůlkami B Junior mladší, postup na Evropský pohár

Veronika Kadlecová – 4x 1. místo v disciplínách Freestyle, Solo 1 hůlka, Solo se 2 hůlkami a Solo se 3 hůlkami A v kategorii Dospělí, postup na Evropský pohár

Petra Nejedlá – 5.místo v disciplíně Solo 1 hůlka, postup do Top 6, 10.místo  v disciplíně Freestyle

Alexandra a Veronika mají před sebou ještě účast na mistrovství světa v Holandsku, které se mělo původně uskutečnit v dubnu tohoto roku. Bohužel všechny soutěže byly přesunuty na příští rok, tedy i výše zmíněné španělsko, takže v roce 2021 lze očekávat velké cestování po několika státech Evropy, pokud se dívkám zadaří i v nominačních soutěžích pro rok 2021.
Během povinné přestávky děvčata však nezahálela a jejich trenérka – Veronika Kadlecová – tvořila tutoriály a videa s rozborem cviků, choreografiemi. Probíhaly též on-line tréninky. Nyní jsou již všechny členky klubu za přísnějších hygienických podmínek opět plně zapojené do tréninků a před nimi jsou letní soustředění s holandskými trenérkami v Horní Stropnici a v RK Dol u Blatné.

Klub děkuje ze podporu Městu České Budějovice a Jihočeskému kraji.

Co je twirling:
Jedná se o kombinaci tance, gymnastiky a baletu s hůlkou (nebo vícero hůlkami). Mnozí zaměňují s mažoretkami, ale hlavním rozdílem mezi mažoretkou a twirlingovou tanečnicí je, že v twirlingu se dbá především na držení těla, práci s hůlkou a taneční kroky, přičemž v klasické mažoretce se dbá především na držení těla a pochod. Twirling se dnes velmi podobá moderní gymnastice.

Věra Kadlecová, předsedkyně klubu