Od 13. října přehlídka nabízí 12 představení (9 pro dospělé, 3 pro děti). Představení navštívíte na domovské scéně souboru – v Divadle U Kapličky (Husova 45, České Budějovice). Přehlídky se účastní celkem 150 herců a technikůz devíti měst České a Slovenské republiky. 

Ještě můžete zajít na: 

Sobota 16. 10. od 19 h

od 15 h

Vlastimil Peška

JAK PEJSEK A KOČIČKA CHYSTALI VÁNOCE
Vánoční pohádka o tom jak Pejsek a Kočička chystali Vánoce. Jak psali Ježíškovi dopis, vyzkoušeli si pár českých vánočních tradic a „potrestali“ zlomyslného zajíce. Pohádka trvá krásnou půlhodinku a pak následuje dílnička pro děti, ve které si vyrobí ozdobičku na stromeček.
Režie: Magdalena Mikešová
Divadlo MÁJ Praha, z.s., www.divadlomaj.cz
45 minut, bez přestávky

od 19 h

Tomáš Svoboda

SRNKY#
Hořká, ale nadmíru vtipná komedie o outsiderech a jejich ženách… ženách? Dirigent, mykolog, vynálezce, úředník… jedna noc, která je svede dohromady, a srnky, které se objeví bůhví odkud a bůhvíjak – a chtějí bůhvíco… Oceněno nominací na festival Jiráskův Hronov 2020.
Režie: Petr Richter
Divadelní studio D3, z.s., Karlovy Vary, www.divadlod3.cz
60 minut, bez přestávky

Neděle 17. 10. od 15 h

Josef Čapek

POVÍDÁNÍ O PEJSKOVI A KOČIČCE
Veselá vyprávění o dvou nerozlučných kamarádech. Autorův laskavý humor, kterým si bere na mušku drobné dětské nectnosti, jeho vcítění do dětského myšlení a krásný vroucný jazyk tvoří toto dílo nesmrtelným.
Režie: Jaroslava Malinová
MAREDIV – Marešova divadelní společnost, s.r.o., www.marediv.cz
55 minut, bez přestávky

Pondělí 18. 10. od 19 h

Gabriela Fatková

HOLUBÍ MAMBO
Tato vtipná hra je o manipulaci. Jsme schopni ji uvidět? A když už ji uzříme, jsme ochotni vystoupit z vyšlapané cesty a ustát to? Robin, Gadžo a Petr jsou právě na této dobrodružné cestě. Vydejte se na ni spolu s nimi. Objednejte si pivko, dejte si cigárko, něco dobrého si zobněte… Sedí se Vám pohodlně? Hra na motivy stejnojmenné knihy C.D. Payna. Cena za nejlepší mužský herecký výkon pro všechny tři hlavní představitele udělená na festivalu Stříbrný vítr v Písku v roce 2020.
Režie: Marcela Haspeklová
Divadelní spolek Dutam Prachatice
70 minut, bez přestávky

Úterý 19. 10. od 19 h

Stephen Sachs

Maude, Lionel a prst Jaksona Pollocka*
Komorní tragikomická hra postavená na živém dialogu dvou protichůdných postav – svérázné Maude a uměřeného intelektuála, kunsthistorika Lionela, jejímž středobodem je otázka, jestli obraz, který má Maude doma, je pravý Jackson Pollock, tedy obraz za desítky milionů dolarů, nebo padělek. Hra postupně odkrývá skrytá zákoutí jejich osudů, kariér a lásek……
Režie: Václav Klapka
Divadelní klub Jirásek, Česká Lípa, https://dkjirasek.eu/
65 minut, bez přestávky

 

Středa 20. 10. od 19 h

Michaela Doleželová & Roman Vencl

KDYŽ SE ZHASNE *
Vánoční večírek na Manhattanu nebo swingersparty? Mrazivá komedie, která polechtá vaše branice. A možná přijde i Santa Claus…..

Režie: Jan Štěch

Divadelní spolek J.K.Tyl Č. Budějovice, www.dstylcb.cz
120 minut, přestávka

/představení KDYŽ SE ZHASNE se hraje se místo představení  NA SPRÁVNÉ ADRESE, které bylo pro onemocnění člena souboru zrušeno)

 

Sobota 23. 10. od 19 h

Alois a Vilém Mrštíkové
MARYŠA
Divadelní hra patřící do rodinného zlata české dramatické tvorby. Její premiéra se konala 9. května 1894 na jevišti Národního divadla v Praze. Od těch dob tato vesnická tragédie neopouští česká divadla, jak profesionální, tak amatérská. Uvedeno na unikátním festivalu českého amatérského divadla v New Yorku (USA, 2018).
Režie: Jana Urbanová
Divadelní soubor Domu kultury Krupka
85 minut, přestávka

 

Neděle 24.10. 

od 15 h

Božena Němcová

PRINCEZNA LADA – premiéra
… princezna Lada je nejen krásná, ale také laskavá a chytrá… klasická pohádka podle Boženy Němcové.
Režie: Jiří Havlín
Divadelní spolek J.K.Tyl Č. Budějovice, www.dstylcb.cz
60 minut, přestávka

od 19 h

René Fallet a Alexander Gregar 

KAPUSTNICA
Ještě se nikdy nestalo, aby člověk opustil tuto planetu a ztratil se ve vesmíru, aby se vypařil ze země přesně jako ta vůně zelňačky. Komedie o kapustnici, víně, dvou starcích a sympatickém ufónkovi. Uvedeno také na scéně Činoherního klubu v Praze.
Režie: Vlado Benko
Divadlo Commedia, Poprad, Slovenská republika, www.commedia.sk
80 minut, bez přestávky