V úterý 25. října jsme si na naší malotřídní škole uspořádali Halloween party. Společně s dětmi z mateřské školky a školáky v tělocvičně školy. Již od samého rána se v budově školy objevovaly tajemné postavy, z některých šel opravdu strach. Chodba školy i tělocvična byla vyzdobena různorodými výtvarnými pracemi, které jsou spojeny s tímto svátkem – mohli jsme vidět dýně, netopýry, duchy či kostlivce. Letos se aktivně zapojila i družina. Na parapety oken se umístila výstavka postaviček z modelíny a u vchodových dveří školy všechny přítomné vítaly velké dýně se zavěšenými netopýry na přírodninách. Vchod do školky byl vyzdoben pavoučí sítí a nade dveřmi byli zavěšeni malí duchové.

Jakmile odbila desátá, v tělocvičně vypukla zábava. Nejprve jsme se seznámili s rozdílem Dušiček, svátku zemřelých a anglického svátku Halloween. Anglicky jsme popisovali jednotlivé masky, mladší žáci a děti ze školky, samozřejmě v češtině. Kdo chtěl, předvedl i krátkou scénku. Též jsme si zatančili na pohádkové písničky.

Letos se sešlo hodně kostlivců, mrtvých nevěst, čarodějů a kouzelnic. Některé masky byly opravdu umělecká díla a práce rodičů – maskérů byla na vysoké úrovni. I paní učitelky byly stylové – v převleku za bubáčka, mrtvou jeptišku, bílou paní či pirátku, dokreslovaly celkovou atmosféru. Poté nastala typická soutěž – Lovení jablka z kádě. Každý musel mít ruce za zády a ústy vylovit jablko. Vše bylo měřeno na rychlost. Den jsme si náramně užili a těšíme se na další společné venkovní akce s rodiči během měsíce listopadu.

Za zaslání příspěvku děkujeme Mileně Mikeskové.