Již od samého rána se v budově školy objevovaly tajemné postavy, z některých šel opravdu strach. Chodba školy i tělocvična byla vyzdobena různorodými výtvarnými pracemi, které jsou spojeny s tímto svátkem – mohli jsme vidět dýně, netopýry, duchy či kostlivce, aktivně se zapojila i družina. Na parapet okna v šatně se umístila výstavka netopýrů z šišky a u vchodových dveří školy všechny přítomné vítaly velké barevně nazdobené dýně, přede dveřmi stála vydlabaná dýně, do dálky svítila a lákala k návštěvě školy. I rodiče se zapojili do malé oslavy – jedna maminka napekla linecký koláč ve tvaru dýně s různými ozdobnými vykrojenými tvary netopýrů, lišky či ježka. Po skončení jsme si na něm všichni pochutnali.

Jakmile odbila desátá, v tělocvičně vypukla zábava. Nejprve jsme se seznámili s rozdílem Dušiček, svátku zemřelých a anglického svátku Halloween. Anglicky jsme popisovali jednotlivé masky, mladší žáci a děti ze školky, samozřejmě v češtině. Kdo chtěl, předvedl i krátkou scénku. Též jsme si zatančili na pohádkové písničky.

Policie. Ilustrační foto.
Padlo obvinění za ponechání psa v rozpáleném autě u zooogické zahrady v Hluboké

Letos se sešlo hodně čarodějů a kouzelnic, kostlivců, mrtvých nevěst, dýní či oživlých mrtvol. Některé masky byly opravdu umělecká díla a práce rodičů-maskérů byla na vysoké úrovni. I paní učitelky byly stylové – v převleku za čarodějnici, mrtvou jeptišku, bílou paní či pirátku, dokreslovaly celkovou atmosféru. Poté nastala typická soutěž – Lovení jablka z kádě. Každý musel mít ruce za zády a ústy vylovit jablko. Vše bylo měřeno na rychlost. Den jsme si náramně užili a těšíme se na další společné venkovní akce s rodiči během měsíce listopadu.

Vyučující ZŠ a MŠ Žimutice

Autorům děkujeme za příspěvek.