Hned několik zajímavých témat probrali tři zajímaví mužové, kteří se sešli v zámečku Poříčí v Boršově nad Vltavou - Jihočechům dobře známá motocyklová legenda Petr Hošťálek, akademický malíř Miroslav Konrád a jeho kamarád a nyní i budějovický soused, francouzský výtvarník Denis Barde.

Petr Hošťálek tu prozradil, že se jeho slavná sbírka historických motocyklů po mnoha letech přestěhovala do Plzně. Tam dostala novou šanci v právě otevíraném Depo Moto Art muzeu v atraktivním industriálním prostředí bývalého depa tramvají. Kombinovat se tu bude krása starých strojů s výtvarným uměním. Vedle kolekce motocyklů Petra Hošťálka se představuje rovněž proslulá sbírka autoveteránů Kamila Příhody, další část originálního živého muzea je věnována cyklistice. Při schůzce v boršovské zámecké galerii, kde Denis Barde vystavoval své i technikou inspirované artefakty, se debatovalo také o tom, že by je mohl právě v plzeńském v Depo Art Moto muzeu také představit.

Už v úterý se v Boršově výstavy vystřídají. Své obrazy zde uvede budějovický malíř Miroslav Konrád. Hlavní z nich nese název Cesta rumu - paradoxně ji vytvořil umělec, který už léta alkoholu neholduje. Je prý vzpomínkou na jeden z jeho mnoha tvůrčích pobytů ve Francii. Tehdy sledoval okázalý svátek, kdy se sudy slavného třtinového rumu na lodích přivážely z bývalých kolonií. Návštěvníci výstavy uvidí samé letošní Konrádovy novinky - vyjadřují obdiv přírodě, jejímu koloběhu stálého zrození. Budějovičtí patrioti tu potkají i akvarely s motivy jihočeské metropole. Na vernisáži v Boršově (v úterý 19. 9. v 17 hodin) vystoupí se svou kytarou a lehce rozvernými i poučnými příběhy ze soudních síní zpívající právník Ivo Jahelka.

Mirka Bezrouková