V pátek 6. ledna 2023 jsme se zapojili do akce České společnosti ornitologické, jež po celé České republice zahájila sčítání a pozorování ptáků na krmítkách. Kromě jednotlivců se totiž mohly zapojit i školní třídy, kluby či mateřské školy.

O dění v ptačí říši se ve spolupráci s ornitologem Milošem Chaloupkou a za pomoci dalekohledů aktivně zajímali i vybraní žáci ze 4. a 5. ročníku – Jan Polák, Gabriela Bočková, Iva Pisingerová, Natálie Šiklová a Natálie Špálová. Ptáky sledovali od 13 do 14 hodin.

Na chodbě školy zaujali pozorovatelské stanoviště a sledovali, co se děje u krmítka na školní zahradě. Počet jednotlivých druhů ptáků zapisovali do archu Ptačí hodinka. A jaký byl výsledek? Ptáků ubývá, a proto za celou dobu pozorování na školní zahradu s krmítkem přilétl pouze kos černý. Pan ornitolog výsledek sledování společně s žáky zaslal online na adresu: ptacihodinka.birdlife.cz

Všichni žáci chodí pravidelně po vyučování v rámci školní družiny krmit ptáčky a přispívají tak k ochraně životního prostředí. Poděkování patří i panu starostovi, který zajišťuje krmivo. Podporujeme tak ochranu ptáků, kterých v naší přírodě tak ubývá.

 Za článek a fotky děkujeme Daně Ryšlavé – vyučující ZŠ a MŠ Žimutice