Zoologická zahrada vyhlásila 4. ročník velikonoční soutěže o nej výzdobu, kterou vyrábí děti v mateřských a základních školách. Dekorace budou po dobu Velikonoc vystaveny v areálu zoo a návštěvníci si je budou moci nejen prohlédnout, ale také hlasovat pro tu, která je nejvíce zaujme. A protože na první dubnový den připadá Světový den ptactva a ptáci jsou symbolem jara, proběhne také ukázka ptačích hnízd, budek a výstava různých druhů ptačí potravy.

K jaru se již tradičně pojí mláďata, kterých je v zoo již nyní velký počet. Jenom stádečko v kozím výběhu se rozrostlo o čtrnáct kůzlátek, u kaloňů je také živo, telátka afrického skotu watusi, opičky a další zajímavá zvířata se nemohou dočkat návštěvníků.

Velikonoce v zoo. Přijďte si je užít.Velikonoce v zoo. Přijďte si je užít.Zdroj: Jana Ambrožová

Návštěvníci nepřijdou o oblíbené komentované krmení šelem, šimpanze, hrocha nebo i dikobrazů a medvěda. Novinkou je prodloužená březnová otevírací doba od 10 do 17 a od 1. dubna od 9 do 18 h. Občerstvení v Hospůdce u krokodýla připravuje speciální velikonoční menu a v provozu budou i ostatní stánky s občerstvením a suvenýry.

Velice se na těšíme na návštěvníky, kteří u nás načerpají novou energii po náročném zimním období a odnesou si krásné vzpomínky.

Jana Ambrožová, Zoo Dvorec