Ve čtvrtek 7. 4. se konal v Kamenném Újezdu na Českobudějovicku benefiční koncert na podporu Ukrajině. Celou organizaci, včetně samotné hudební produkce, si na svá bedra vzali členové téměř místní kapely Leťáci, která hraje a vystupuje převážně na plesech, svatbách, narozeninách, na různých oslavách měst a obcí v bližším i vzdálenějším okolí.

„Celou akci jsme tentokrát pojali koncertně, tedy trošku jinak, než jsou naši posluchači a fanoušci zvyklí. Nešlo o žádnou zábavu nebo tancovačku. Z repertoáru, který hrajeme, jsme se snažili vybrat to nejlepší,“ sdělil nám kapelník Leťáků Jiří Letovský. Zazněly tedy písně od kapely Čechomor, Fleret, hity W. Matušky, M. Tučného a mnoho dalších písní napříč různými žánry. V zaplněné sokolovně se objevila i malá skupina ukrajinských občanů, kteří již v Kamenném Újezdu našli dočasný azyl. Celá akce se nesla ve velmi milé a přátelské atmosféře.

O tom, že akce byla úspěšná svědčí i to, že se podařilo vybrat přes 25 tisíc Kč. Veškeré tyto finanční prostředky budou použity na podporu ukrajinských obyvatel, kteří v Kamenném Újezdu dočasně žijí a našli zde svůj dočasný azyl.

„Touto cestou bych chtěl moc poděkovat všem, kteří na koncert přišli a přispěli,“ dodal závěrem J. Letovský.

Jiří Letovský