Léto na Stezce korunami stromů na Lipně patří i letos zážitkům z pohledu na zapadající slunce za doprovodu živé hudby. V netradičním sále pod hvězdnou oblohou se letos uskuteční celkem osm koncertů skvělých interpretů. Atmosféra večerní nasvícené Stezky, která se stává podiem a hledištěm zároveň, je neopakovatelná již několik let. Všechny koncerty začínají ve 20 hodin a trvají minimálně 60 minut. „Na červencové večery je potřeba zakoupit speciální vstupenku na koncert, která je zároveň vstupenkou na Stezku korunami stromů,“ informuje tisková mluvčí Rodinného areálu Lipno Olga Kneiflová. Otevírací doba Stezky je ve dnech konání koncertů prodloužena až do 23 hodin a zpět na centrální parkoviště je možné se vrátit Stezkabusem nebo lanovkou. Ta má poslední jízdu ve 23.15 hod, a zážitek z koncertu tak ještě umocní pozdně večerní jízda s výhledem na jezero. „Vstupenku doporučuji zakoupit předem na e-shopu lipnocard.cz,“ doplňuje Kneiflová.

Letní hudební stezka 2022

5. 7. ONDŘEJ RUML

Muzikálový herec, zpěvák a hudebník vystoupí sólově se svým projektem One Man Show Nahubu, kde písně vznikají živě, pouze za pomoci jeho hlasu bez doprovodu hudebních nástrojů.

12. 7. KATEŘINA MARIE TICHÁ A BANDJEEZ

Česká popová písničkářka a zpěvačka si zvolila své umělecké jméno na počest svých prababiček Marií. V roce 2013 byla nominována na cenu Český slavík jako objev roku. V roce 2021 získala cenu Anděl za kategorii Objev roku a na Stezce vystoupí s frýdecko-místeckou kapelou Bandjeez, která byla léta spjata s předčasně zesnulým Davidem Stypkou, a spolu s ním proměnila letos tři nominace na Cenu Anděl za rok 2021.

 19. 7. VOXEL & Spol.

Václav Lebeda je český indie folk-popový zpěvák, hudebník a písničkář. Na počátku roku 2019 utvořil hudební uskupení se kterým vystupuje pod názvem „VOXEL & Spol.“ Můžete se těšit na barvité vokály, zvučnou kytaru, méně tradiční ukulele, či mandolínu.

 26. 7. OLGA LOUNOVÁ

Kdo by neznal populární českou zpěvačku, skladatelku, textařku, herečku a závodnici rallye Olgu Lounovou? Mezi její dosud největší hity patří Láska v housce, K výškám, Jsem optimista a mnoho dalších.

 2. 8. LEE ANDREW DAVISON

Výjimečné prostředí si žádá výjimečně interprety. A proto vás Lee Andrew Davison a jeho jedinečný hlas provede historií, a zároveň probudí všechny vaše emoce. Zažijete bolest, práskání bičem, pláč, ale i radost, soucit a přátelství.

9. 8. McBERDS

Směs folku a jazzu s jemnými prvky latiny a irské tradiční hudby, se základem v českých a moravských lidových písních.

16. 8. NAKED PROFESSORS

Budějovičtí „nazí profesoři“ hrají na housle, mandolínu, banjo a kytaru muziku v klasickém „irish“ stylu a písničky z vlastní tvorby.

23. 8. JOSEF FOJTA

Hudební žánr indie-folk letos naposledy rozzvučí večerní Stezku a zahřeje u srdce v korunách stromů. Budějovický kytarista a zpěvák Josef Fojta na Stezku přiváží jak vlastní tvorbu, tak světový repertoár od Boba Dylana, Radiohead a dalších.

Olga Kneiflová