Ve škole jsme v rámci hodiny českého jazyka – slohu napsali několik příspěvků s tématem Draci. Na ukázku přikládám, jak si rozvíjíme fantazii.

Pavlík Polák - 5.r.

Jó, ten dráček

Jó, ten dráček lítá kolem nás,

ohnivý drak si chrupe zas.

Jó, ten dráček na provázku letí,

červený, pruhovaný nebo velký.

Děti se těší, berou draky,

je to nádhera, tak pojďte taky.

 

Kubík Slipka, David Květenský, Péťa Hulan – 4. r.

Papírový drak

Byl jednou jeden kluk Aleš, který měl papírového draka. Ten se jmenoval Franta. Rád létal v Žimuticích na louce. A jednoho dne Franta uletěl.

 

Gábinka Bočková, Natálka Šiklová – 3.r., Violka Pertlová – 4. r.

Pohádka

Byl jednou jeden dráček Farmáček, který měl rád létání na obloze. Jednou potkal kamaráda Fráčka. Pozval ho na oběd do nebes, kde měl svůj domeček. Vyletěli si na procházku a setkali se s dráčkem Nebesáčkem. A pak si všichni společně hráli.

 

Natálka Špálová, Maruška Staňková – 4. r.

Děti pouští draka

Byl jednou jeden domeček a v tom domečku bydlela rodinka, která měla dvě děti. Nastal podzim a obě děti se nudily. Maminka jim navrhla, jestli nechtějí pouštět draka. Tomášek a Anička nadšeně souhlasili a začali je vyrábět. Když skončili, Tomášek měl krásného draka s autíčkem a Anička s motýlkem. Maminka s dětmi šla na vysoký kopec. Draci létali v ovzduší a vesele se smáli. Když se ochladilo, vrátili se všichni domů.

 

Lukáš Hulan, Adam V. Furka, Honzík Polák – 3.r.

Draci

Draci létají v oblacích a my za nimi běháme. Je pěkné počasí a my jsme celí ulítaní. Maminka nás zavolala, ať jdeme domů. Nevadí, zítra se zase uvidíme.

 

Dana Ryšlavá, vyučující ZŠ a MŠ Žimutice