Letní sezóna piknikových dek je v plném proudu a trávníky už se každý den poctivě zbarvují do barevných mozaiek. Ty v tomto ročním období ale kromě příjemného posezení slouží především jako ubrusy, co snesou všechny chutě i vůně světa. Záleží přitom jen na vás, co si na letní tabuli prostřete, kde a pro koho uspořádáte piknik jako z bijáku či třeba venkovní narozeninovou oslavu. A pokud to chcete mít bez práce, můžete lehce využít i nabídky místních podniků! 

Příprava řádného pohoštění totiž bohužel zabere dost času – je třeba vše předem nakoupit, doma připravit, pečlivě zabalit a nachystat na přepravu ven na deku v cílové destinaci. I na to ale dnes existuje skvělá vychytávka. Dovážkové služby, jako je třeba Wolt, a jejich partneři ve městě totiž vysněnou hostinu rádi připraví za vás a doručí vám ji přímo na deku. Ať už jste tedy zrovna ve Stromovce, na Sokolském ostrově či Na sadech nebo kdekoliv jinde, stačí si dobroty objednat z aplikace a do poznámky přidat, kam vám má kurýr zásilku doručit. Nabídky online menu přitom bývají široké a pochutnat si tak můžete na všelijakých pochoutkách včetně ledové zmrzliny, která by se vám jinak cestou z domu téměř jistě roztekla. 

Co stojí za to vyzkoušet v Budějcích?

Dobře víme, že vybrat si jen jeden z budějckých podniků může být oříšek. Proto jsme pro vás předvybrali alespoň pár tipů, které patří mezi piknikové stálice místního Woltu. 

K dokonalosti vašeho piknikového menu a povýšení venkovního gastronomického zážitku na ještě vyšší úroveň vám v Budějcích mohou pomoci třeba nízkokalorické italské speciality z Pinseria San Paolo, splněný mexický sen z Hola Burrito, pořádné americké hotdogy, burgery, wrapy i bagety z Pomáda Bageterie, moderní anglická kuchyně z Born in London, tradiční česká chuťovka z Království chlebíčků nebo s láskou usmažené maso z Budějcké řízkárny. 

Ať už začnete piknikovou hostinu čímkoliv, jistě pak musí dojít i na sladkou nebo jinou příjemnou tečku. Mlsné jazýčky naštěstí mohou uspokojit své chutě třeba objednávkou dobrot z Vypečeného okna. Milovníci vína pak jistě potěší nabídka vinotéky Vinofol nebo Sklípek. 

Perfektnímu pikniku pak už bude zbývat jen vybraná společnost. A ať už se chystáte na piknikové setkání se svou drahou polovičkou, kamarády nebo rodinou, užijte si čas se svými blízkými naplno, odpočiňte si a udělejte si radost!

Klára Huvarová