S blížícím se termínem svatby pak přichází jistá nervozita. „Kudy mám jít, co se bude dít, pomůže mi někdo, z které strany má kdo stát, jak bude celý den probíhat?“ A tak Pavlu Hořejší, spolumajitelku agentury Stylové svatby, napadla myšlenka uspořádat unikátní svatební událost, jež v jihočeském kraji dosud nemá obdoby. Se svými kolegy z agentury přichystala event určený všem budoucím novomanželům s názvem Svatba nanečisto.

„Hlavním gró říjnové akce, která se konala v jihočeských Plástovicích, bylo stávajícím snoubencům přiblížit, jak nejen vypadá, ale hlavně také probíhá moderní a trendy svatba v roce 2022/3. Hosté si tak mohli vyzkoušet, jaké to je užít si roli svatebčana se vším všudy a zároveň mohli oslovit 12 profesionálních svatebních dodavatelů, kteří se předvedli nejen jako “veletržní stánkový prodejci“, ale byli vidět přímo v akci. Snoubenci si mohli jejich služby i vyzkoušet, a to ne v konferenčním prostředí, jak jsme všichni zvyklí ze svatebních veletrhů, ale přímo ve svatebním místě a probírat s nimi i konkrétní dotazy,“ představuje akci autorka projektu Pavla Hořejší.

K vidění byl relaxační koutek s možností ochutnávky vodní dýmky, vařila se čerstvá káva, připravena byla svatební hostina formou rautu i svatební dort a sladký bar. Své umění předvedl držitel titulu Mistr florista Petr Stillner, který připravil celou květinovou výzdobu a nechyběl ani svatební salon Novias s novou kolekcí šatů, který oblékl nevěstu, ženicha i jejich svědky.

Celá Svatba nanečisto probíhala v nově vzniklém svatebním venue Stodole Plástovice, jež má od loňského roku i nového provozovatele. Nově zrekonstruované stodole, která je, co by kamenem dohodil od Českých Budějovic, dominuje otevřený krb a strop s tisícero světélky. Celý areál disponuje vlastním ubytováním, rozlehlou zahradou, ovocným sadem a dvěma terasami s grilem.

Stylové svatby do posledního detailu využily rozlehlý, přesto útulný prostor a ukázaly zde různé koncepty svateb, které byly inspirovány čtyřmi ročními obdobími, přičemž dominoval aktuální podzim, do jehož hávu stylizovaly nejen prostředí stodoly, ale i samotný svatební obřad.

Jak to celé probíhalo? Již při příchodu bylo pro „svatebčany“ připraveno drobné občerstvení dle posledního trendu Charcuterie včetně horkého welcome drinku od Fine Deli&Shop. Hosty přivítala Pavla Hořejší společně se svým kolegou a spolumajitelem agentury Stylové svatby Radkem Bulantem.

"Nevěsta a ženich jsou naši praví novomanželé Monika a Adam, kterým jsme jako Stylové svatby organizovali svatbu v srpnu na Lipně a oni se rozhodli si tento krásný zážitek s námi zopakovat a prožít ho ještě jednou," uvedl Radek Bulant, který si v tento den odskočil ze své role koordinátora a vyzkoušel si roli oddávajícího. Obřad doprovázely tóny saxofonu a celý průběh dne zaznamenávalo na své fotoaparáty duo Bereme se v lese. Zakrojením svatebního dortu od Cukrcandlu se otevřel celý sladký bar a také bohatý tradičně netradiční raut z hospůdky U Korbelů.

I přes deštivé počasí se areálem celý den kromě hudby nesla pohodová atmosféra, která je pro svatby, pořádané Stylovkami, typická. Celá akce dopadla nad očekávání a ukázala budoucím novomanželům, že svatby v jižních Čechách mají své kouzlo a dají se pořádat na světové úrovni.

Za zaslání příspěvku děkujeme Pavle Hořejší