Školka může na Grantový projekt získat další peněžní prostředky formou veřejné sbírky, kterou pro školku vede Nadace na základě uděleného osvědčení k pořádání veřejných sbírek. Případné peněžní prostředky je možné poukázat na nadační účet formou daru na účelem jeho převedení školce: https://darujte.nadace-promeny.cz/?detail=54-ms-jana-opletala-v-ceskych-budejovicich.

A tak jsme všechny přemýšlely, jak finanční prostředky pro budování naší zahrady získat, až jsme vymyslely benefiční běh. Startovací čísla bude možné zakoupit v pondělí a úterý 22. a 23. dubna v prostorách MŠ (jednotlivé třídy) a v odpoledních hodinách na zahradě MŠ (pro více informací pište na mail: zajicci@msopletala.cz). Datum běhu je 25. dubna od 15.30 h. Začátek běhu se uskuteční na konečné Antonína Barcala a přibližně po jednom kilometru skončí u Hřiště pod květinou. Běh je pořádán nejen pro rodiče s dětmi, ale i širokou veřejnost.

Profesor Miloš Velemínský.
Zemřel Miloš Velemínský. První v republice zavedl intenzivní péči o novorozence

Po trase běhu budeme udělovat razítka (splnění určitého úseku trasy). Také bude zajištěn pitný režim v průběhu i na konci trasy. Pro děti jsme připravily medaile, které v těchto chvílích vyrábíme.

Největším překvapením běhu bude Chase z oblíbené Tlapkové patroly v životní velikosti, který bude čekat na běžce na konci trasy a od kterého děti dostanou medaile. Následně se mohou s Chasem fotografovat, povídat, pohrát si. Na konci trasy je dostatečný prostor pro setrvání a vyzkoušení sportovních stanovišť. Zajištěno bude i občerstvení. Z něj získané prostředky půjdou rovněž na podporu budování zahrady školky.

Alena Fabiánová, MŠ J. Opletala České Budějovice

Mateřská škola J. Opletala pořádá benefiční běh pro širokou veřejnost. Vybrané peníze budou použity na rozvoj zahrady školky.Mateřská škola J. Opletala pořádá benefiční běh pro širokou veřejnost. Vybrané peníze budou použity na rozvoj zahrady školky.Zdroj: Archiv MŠ