Trhy se uskuteční vždy jednu neděli v měsíci od 9.00 do 15.00 hodin v prostorách bývalého výměníku tepla v Opletalově ulici na pomezí sídlišť Máj a Šumava a v přilehlém okolí. Tento objekt prošel nedávno citlivou rekonstrukcí díky kulturní organizaci Kredance, která si zde zřídila hlavní sídlo s názvem Výměník - 1. Pořadatelem Májových trhů je kreativní spolek a umělecký hub Prostor Pro_, za podpory kulturní organizace Kredance. “Trhy jsme se rozhodli situovat právě na Výměník, protože si tato lokalita už dlouho říká o kulturní a komunitní oživení.” říká Tereza Váchová, spoluorganizátorka trhů, která trvale žije na sídlišti Máj. Prostor Pro_ se zabývá podporou jihočeských umělců, designérů a autorů, které prezentuje na design marketech a v kamenné prodejní galerii sídlící na Rudolfovské třídě v Českých Budějovicích. 
Kromě zmíněných farmářských produktů a potravin bude možné si nakoupit i rukodělné výrobky, domácí kosmetiku nebo textil na bezobalové nákupy. V rámci doprovodného programu 31. 5. 2020 se návštěvníkům představí divadlo Játojsem Víti Marčíka ml. a ve venkovních prostorách proběhne lekce jógy (nejen) pro děti. V dalších termínech budou trhy nabízet opět divadelní představení, workshopy nebo dílny pro děti i dospělé. 
V prostorách ve Výměníku - 1 se nachází Bistro, které se pochlubí nabídkou studeného i teplého občerstvení od lokálních dodavatelů. Občerstvení bude možné si vychutnat na připraveném venkovním posezení nebo formou pikniku na vlastních či zapůjčených dekách.
Cílem Májových trhů je podpora sousedských vztahů a místní komunity a rozšíření kulturní nabídky města v této lokalitě. “Májové trhy jsou koncipované jako pohodová nedělní akce, kde můžete posedět, dát si něco dobrého a užít si příjemný den s rodinou a sousedy.” říká Monika Toncarová, spoluorganizátorka trhů. 
Partnery Májových trhů jsou: Město České Budějovice, Kredance, KARMÁŠEK reklamní agentura & tiskárna.

Oficiální termíny trhů: 31. 5. 2020, 14. 6. 2020, 19. 7. 2020, 16. 8. 2020, 20. 9. 2020, 18. 10. 2020, 15. 11. 2020.

Informace: FB událost Májové trhy, instagramové profily@prostorpro_ a @kredance_cb, přihlášení odběru newstellerů na prostorproinfo@gmail.cz


Monika Toncarová