Již potřetí se spojili Spolek T.G.M. novevrato.cz se základní a mateřskou školou a pozvali všechny Vrátecké na vánoční trh. Tentokrát jsme mohli vytvořit příjemné vánoční zázemí v parku, a to díky realizaci projektu Komunitní srdcovka, který jsme v roce 2022 vyhráli v participativním projektu města.

Děti i dospělí celý měsíc tvořili dárky a před samotným trhem napekli dobroty, spolek pak zajistil další občerstvení – tradiční punč, párky v rohlíku apod. a připravili tak vánoční atmosféru pro setkání. Jak se začalo stmívat, vyniklo i osvětlení a vánoční písničky doplňovaly sváteční atmosféru. Děti ze školy si připravily nejen dárky, ale i vystoupení, kterým ještě více přiblížily krásu tohoto setkání. Mnohým návštěvníkům tak mnohde ukápla i slzička dojetí a rodiče byli určitě pyšní na své potomky. 

MIG-23 opět ve vzduchu, i když s prázdnými nádržemi.
Legendární MiG z budějovického letiště se opět vznesl do vzduchu

Dárky, dobroty rychle mizely z obchůdků, protože dorazilo snad celé Nové Vráto a zvědavci z okolí. Všichni, kdo se přišli podívat, kdo se zapojili do přípravy, kdo jen třeba skrytě pomohli, všichni jsou báječní a dali najevo, že je život tady zajímá, že mají chuť si popovídat, setkávat se. My za spolek jim děkujeme a doufáme, že se brzy zase setkáme, třeba již při příležitosti obnoveného parku nebo jiné akci. 

Stanislava Kutheilová, Spolek T.G.M novevrato.cz