Lucie Váchová, Jindřichohradecký deník
Sýrová dobrota

Oblíbený sýr nakrájejte na tenké plátky do jakéhokoliv tvaru. Čtverečky, obdélníčky, trojúhelníky – je to jedno, protože sýr se stejně rozteče.
Plátky položte na plech, na pečící papír. Můžete posypat oblíbeným kořením nebo bylinkami. Já jsem použila goudu 48% a i bez dalších přísad byl výsledek aromatický a moc dobrý. Výborný je prý i parmezán, ale použít můžete i běžný eidam.
Rozpalte si troubu na 200 stupňů a sýr v ní nechte deset minut péct. Nelekněte se, že se rozteče, po sundání papíru z plechu sýr rychle zchladne a vytvoří se křupavé čipsy. Troubu raději při prvním pokusu kontrolujte, každá peče jinak. Až začnou okraje zlátnout, je třeba sýr vyndat, aby se nepřipálil.
Počítejte také s tím, že půlku sníte při odebírání z pečícího papíru na talíř. Jsou totiž opravdu návykové.

Inspirujte i vy ostatní čtenáře, pošlete na nám na e-mail: leona.frohlichova@denik.cz váš oblíbený recept i s vaší autorskou fotkou hotového jídla nebo upečených sladkostí. Nezapomeňte připojit vaše jméno a bydliště. Recepty s fotografiemi pak zveřejníme na webových stránkách vašeho Deníku. Zapojujeme se i my, redaktoři, a ukážeme vám na webových stránkách vašeho Deníku naše oblíbené recepty.