“Chceme ukázat široké veřejnosti, že ač je roztroušená skleróza závažné a nevyléčitelné onemocnění, přesto se s ní dá žít plnohodnotný a kvalitní život, i když to není vždycky snadné a není to zadarmo.” říká Věra Švábová, předsedkyně organizace. “Pravidelný a správný pohyb je vedle medikamentózní léčby pro lidi s RS naprosto klíčový.” dodává.  “A možnost strávit aktivní čas s rodinou a dětmi je důležitý zase pro jejich psychickou pohodu.”

Proto Roska České Budějovice pořádá již podruhé benefiční rodinné odpoledne s kulturním programem, jehož součástí je i benefiční turnaj v beach volejbalu o pohár Rosky ČB. Zaregistrovat se na něj lze zde. Děti se vyřádí při plnění soutěžních úkolů v režii klauna Huga, po jejichž splnění je čeká odměna odměna, mohou si zahopsat na obří trampolíně, vyzkoušet virtuální realitu a postavit si a odnést výrobek z Lega. Pro rodiče je připravena ochutnávka Pita a bohatá tombola, ve které najdete například společenské hry, poukazy na virtuální realitu, kosmetické produkty, poukázky na výborné biomaso, chytré hodinky, lázeňský pobyt a mnoho dalšího. Své umění nám ukáží akrobaté akrojógy z LSD - Letecké sdružení Dzandzare a aerobic předvedou členky ze Sportklubu Romany Beranové. Programem provede moderátor Matyáš Palkovič a živě zahraje kapela Chlapi v sobě. 

Svou účastí společně podpoříme lidi s roztroušenou sklerózou a ukážeme jim, že na boj s touto zákeřnou invalidizující nemocí nejsou sami. Že stojí za to, nevzdat se a bojovat, už jen pro všední maličkosti jako je možnost sám si nakoupit, uvařit kávu, vzít dítě do náručí… 

Správný pohyb je totiž vedle medikamentózní léčby to jediné, co může odvrátit invaliditu a prodloužit aktivní život. Výtěžek z akce bude použit na úhradu nákladů fyzioterapie lidí s roztroušenou sklerózou. Během celé akce budou na LED obrazovce prezentovány  informace o nemoci a životě s ní. 

Přijďte si užít krásné, aktivní a pohodové odpoledne, nudit se určitě nebudete!!! 

Roska