Slavnostní akci odstartujeme v 15 hodin v kostele sv. Jakuba pohádkou Divadla Víti Marčíka. Průvod se zvonečky se v 16 hodin sejde na náměstí, aby se posléze rozdělil na dvě části, první bude zpívat u stromku na Malé Straně a druhý slavnostně rozsvítí stromek u mateřské školy Hlinecká. Oba průvody se pak vrátí na náměstí, kde mezitím zahájí svůj vánoční koncert Rodinná kapela Sýkorů.

V Městském muzeu doplní letošní ukázku vánočních řemesel neodolatelná „Vůně perníku“, to je také název výstavy, která potrvá až do 6. ledna 2020.

Městský dům dětí a mládeže připravil v knihovně Adventní workshop. Po celé odpoledne je také možné zřídit si v knihovně novou registraci zdarma.

Slavnostní žehnání adventních věnců proběhne za účasti faráře od 17 hodin opět na náměstí, kde se pak i o hodinu později, k radosti všem přihlížejícím, rozsvítí vánoční strom.

Letošní zvonkový průvod i rozsvícení stromku završí vánoční koncert skupiny Nová VĚC, která si připravila pop/rockové covery, i klasické koledy.

Celou akci spolupořádají Městské centrum kultury a vzdělávání společně s Městským domem dětí a mládeže v Týně nad Vltavou. Hlavním partnerem je Jaderná elektrárna Temelín skupiny ČEZ.

Miroslav Bžoch