V sobotu 7. prosince se návštěvníkům představil hudebník Martin Kajaba, na programu byla i Mikulášská pohádka, smyčcové vystoupeníé Dua Budvicense nebo představení ochotníků z Úsilného.

Alšova jihočeská galerie pořádá adventní trhy s bohatým doprovodným programem pro děti i dospělé již čtvrtým rokem. První ročník s názvem Zámecký advent se konal v roce 2016 a velký zájem ze strany veřejnosti přiměl organizátory k pořádání dalších ročníků s novým názvem Alšovka advent, který se stal zažitým pojmem, a proto i letošní ročník nese stejný titul. Vstupné je zdarma. Stánky nabízejí pouze českou produkci zejména řemeslných a ručně vyráběných výrobků.

Adventní trhy probíhají každou adventní sobotu v prostorách galerie v Zámecké jízdárně v Hluboké nad Vltavou. Hlavním tématem jsou Vánoce Adolfa Borna, stejně jako loňský rok. Připraven je fotokoutek v kresbě Krkonošský Betlém, jehož originál se nachází ve sbírce AJG. Zahájení Alšovka advent se uskutečnilo 30. listopadu a slavnostního slova se ujal filmový režisér Zdeněk Troška.

Ondřej Bezouška