Fotku s blesky nad krajskou metropolí prý vyfotil Lukáš Gallo v 2.21 h. "Zachytil jsem je z Rudolfova. Byl jsem tam tak patnáct dvacet minut," vysvětluje fotograf. Nakonec musel odjet, protože se ocitl v nebezpečné situaci. "Pak to šlo rychle, mrak byl najednou nade mnou, blýskalo se do všech stran, tak jsem to radši zabalil," vypráví Lukáš Gallo. Bouřka to podle něj byla nebezpečná a nepředvídatelná. "Většinou se nebojím, ale teď trochu ano," přiznává. Pořídit fotky bylo prý náročné, protože blesky byly schované v dešti. 

Lukáš Gallo má rád extrémní počasí. V minulosti vyhrál se snímkem blesku na rybníku Dehtář první místo ve fotosoutěži meteoserveru In-počasí. I letos hodlá noční snímky přihlásit do soutěží.

Úterní bouřku honil Lukáš Gallo po jihu Čech už od 19 h. "Jel jsem od Tábora k Temelínu a pak jsem v půl druhé viděl, že to jde na Budějce," uvedl. Celou noc sledoval, kam se bouřka přesouvá, na telefonu. Bouřlivou noc Lukáš Gallo najezdil 200 km. "Ještě bude bouřka dneska v noci, zase vyrazím," plánoval v úterý muž, který má pro strach uděláno. "To nebezpeční k tomu patří," říká.