Událost Pochodem v chod, Týne! se konala u příležitosti 100. výročí založení vojenské posádky v Týně nad Vltavou. V pátek 24. a v sobotu 25. září se na hřišti u Sokolovny konal zajímavý program. Zahrnoval vojenské tábory armád, prezentace, besedy, projekci filmu Dobrý voják Švejk a Poslušně hlásím. Také byly slavnostně položeny věnce u pomníku na Malé Straně a městem prošel průvod. Vystoupila Ústřední hudba armády ČR a Klub vojenské historie, k vidění byla i ukázka válečného střetu Wehrmachtu s Rudou armádou. Nechyběly ani koncerty - zazpíval František Kasl a vystoupila kapela Spolektiv. 

Do Týna nad Vltavou byl také vypraven zvláštní vlak s historickým vozem M 262.0, který je přezdívaný „Kredenc” a přívěsným vozem Balm. 

"Událoste se konala za účasti náčelníka Generálního štábu AČR, armádního generála Aleše Opaty a bývalého náčelníka Generálního štábu AČR Jiřího Šedivého. Děkujeme všem spolkům a sdružením a Armádě ČR za spolupráci při akci," přibližuje oslavy Miroslav Bžoch s tím, že by všechny rád pozval na výstavu ve foyer Sokolovny, která je věnována zmiňovanému výročí a potrvá do konce října 2021.

Výstavu je možné navštívit ve všední dny od 15 do 18 hodin.