Od 11 hodin se otevírá indiánská vesnice se soutěžemi a dílnou pro malé i velké. S indiánem z kmene Šajenů můžete usednout v týpí vybaveném pro běžný život původních obyvatel Severní Ameriky. Vyzkoušet si můžete práci s bičem, nahlédnout do Vypráskaného muzea nebo si udělat stylovou fotku ve fotokoutku.

Budějovický western, to je sobota plná country kapel, tanečníků, indiánů, kovbojů a jejich koní.Budějovický western, to je sobota plná country kapel, tanečníků, indiánů, kovbojů a jejich koní.Zdroj: Archiv

Celý den budou k dispozici koně na projížďky kolem ostrova. Ve 13 hodin začne westernová show s indiánskými tanci a ukázkami práce s bičem s táborníky z pevnosti Fort Hary. Na hlavním pódiu od 13.30 hodin zahraje budějovická kapela Patrola. Pokračuje westernová show s Jimmym Magurou a jeho koněm Marsem. V 17 hodin si nenechte ujít skvělou dámskou sestavu Pavlína Jíšová & Bababand. Následuje plzeňský bluegrass BlueGate a večer zakončí budějovická kapela Weekend. Během dne se můžete těšit na další indiánské tance, ukázky práce s bičem nebo předtančení pořádajícího Tanečního klubu Blueberry. O něco na zub bude také postaráno.

Mirka Jindrová