Stezka za obřími kraslicemi zavede i letos vášnivé hledače do odlehlejších hlubockých koutů. Básník by se nebál napsat, že zde lišky dávají dobrou noc. "Abychom dodrželi nutná opatření, která v souvislosti s nouzovým stavem panují, rozhodli jsme se tento rok rozmístit vajíčka mimo centrum obce,“ osvětluje hlavní organizátorka akce paní Valerie Chromá.

„Letošní oslava příchodu jara v Hluboké nad Vltavou, s níž je výstava kraslic spojena, přeje, podobně jako loni, spíše introvertům. To však neznamená, že budou návštěvníci města ochuzeni o zážitek z organizovaných her či doprovodných běhů. Vše jsme přizpůsobili současným pravidlům. Například běžecké okruhy si budou moci endorfinoví nadšenci zaběhnout kdykoliv s pomocí aplikace, která jim určí správnou trasu,“ doplňuje vynucené změny pan Jan Vlasák.

„Velikonoce na Hluboké jsou od začátku součástí charitativního projektu Řetěz naděje, který pomáhá potřebným. Ani letos se, i přes všechna úskalí, této idey nechceme vzdát. Z výtěžku bychom rádi uhradili čtyřleté Adélce Křiváčkové z Bavorovic, která se narodila s rozštěpem páteře, rehabilitace. Její silný příběh nás doslova dojal,“ popisuje myšlenku projektu a dodává své odhodlání pomáhat pan Petr Mach.


"Město Hluboká nad Vltavou je pyšné na to, že v něm žijí lidé, kteří ve svém volném čase vymýšlejí nápady, jak zlepšit život občanům a zpříjemnit pobyt návštěvníkům našeho městečka. I proto jsme od počátku hrdým generálním partnerem akce Velikonoce na Hluboké," dodává starosta města Ing. Tomáš Jirsa.

Jan Vlasák