Mezi sebou a pedagogickým sborem vybrali organizátoři ze studentských řad neuvěřitelných 13 111 korun. Symbolický šek a peníze na pomůcky pro svěřence slavnostně předali organizátoři ze třídy 3.B společně s paní ředitelkou Lenkou Kubátovou do rukou předsedkyně správní rady Autis Centra Ladislavě Votrubové.

“Myšlenka na charitativní blešák a pomoc vybrané organizaci se zrodila v našich hlavách již minulý rok v rámci předmětu Podnikání v praxi. Letos v listopadu, kdy jsme osobně navštívili Autis Centrum, jsme tento nápad zrealizovali. Báli jsme se, jestli to zvládneme dobře zorganizovat, seženeme dost věcí na blešák, zaujmeme spolužáky a vyděláme prodejem dost peněz,“ shrnuje skromně hlavní organizátorka Natálie Daňková ze 3.B.
Spoluprací byli velmi potěšeni i pracovníci Autis Centra. „Nejcennější zpětnou vazbou je pro nás vždy zájem studentů o partnerství s naší organizací.“ Slova, kterými zástupci popsali svůj vděk po schůzce se studenty na sociálních sítích. Tuto myšlenku potvrzuje i paní učitelka Velcová: „Byla jsem nadšená, když žáci přišli s nápadem pomoci Autis Centru tím, že na škole zorganizují blešák, který doplní prodejem výrobků z jejich dílny. Důležitost této pomoci se pak ukázala později, když bylo vyhlášeno zrušení vánočních trhů, kde tato organizace obvykle své výrobky prodává.“
Pomoc Autis Centru spojila žáky i pedagogický sbor. „Celá akce se povedla, jsme moc šťastní, že jsme mohli pomoci,“ doplňuje Natálie Daňková. A z další studentské iniciativy, tentokrát žáků 4.A, vznikla s tím související aktivita. „Za pomoci studentské rady a několika učitelů jsem vyhlásila studentskou sbírku sladkostí pro děti z Autis Centra. S různými dobrotami přicházeli každý den další a další studenti, takže jsme nestíhaly připravovat sladké balíčky, kterých se nakonec naplnilo 120. Byly Vánoce a musíme si pomáhat,“ říká s úsměvem Terezie.

Za zaslání článku děkujeme Stanislavě Velcové