Mám ráda dárek v podobě zážitků. Nemám ráda akci jdeme do McDonald´s za odměnu, protože nevím kolikrát za jakou odměnu to má být. Známky ve škole si myslím, že nemají hodnotu takovou, abych odměňovala, ale mají hodnotu jinou. Je to prostě výpověď o snaze, o píli anebo o tom, v čem by se dalo zlepšit.
Jelikož májové počasí přináší dostatek vláhy a vidime i trávu růst, tak s tím zároveň vyvstává otázka, co dělat, když prší. Už jsme vyzkoušeli výlety v dešti, v přeháňkách - současně s pylovou alergií skvělá kombinace. Vytáhnout z mokré kapsy mokrý kapesník je naddětský výkon. To co se zdálo jako nenáročný výlet po okolí, se změnilo v úsměvnou historku asi na dlouho, vlastně kéž by v dětských vzpomínkách zakotvila navždy. 
Věta "tady to děti znám", která se stále opakovala a cíl stále v nedohlednu asi bude dětem vždy znít v uších, i když řeknu jen podobnou. 
Věta "děti už jen kilometr po žluté", bude asi vždy hodně dlouhý kilometr najednou změněný po červené, ale zpět kupodivu skutečně po žluté.
Tajemné nápisy na stromech značící směry odboč u pole - těch polí tam bylo nespočet a já si to přece pamatovala jinak.
Každopádně po mírně spršce, po vytažení kočárku z louže, která se nezdála tak hluboká, ale byla a dostala název Shrečí kaluž, jsme se dostali na správné místo. Na Velký Depot nad Týnem nad Vltavou. To už všechny bolely nohy a většina děvčat dostala takovou alergickou reakci, že jsme se jen nadechli, přečetli si tabuli, která popsala události, které se měly odehrát na tomto místě vskutku tajemném, a teď už pouze po žluté. Kolem pole se doslova běželo na místo, odkud jsme téměř před čtyřmi hodinami vyšli. 
Jelikož se blíží Den dětí, tak bych chtěla všem dětem popřát radostné výlety s rodiči a prarodiči. Takové, aby si je pamatovaly a mohly se společně nad nimi zasmát. 
Přeji jim dobrodružství se špetkou zodpovědnosti a ohledu k přírodě i k ostatním návštěvníkům a hlavně jim přeji dětskou radost, úsměv a hlavně zdraví.
Milé děti, je to váš den, tak si ho krásně užijte.

Maminka Petra Rynešová, Ševětín