Alois Bohůnek se narodil v roce 1949 v Klatovech, základní školu a gymnázium již ale navštěvoval v Českých Budějovicích. Po studiu na Matematicko-fyzikální fakultě Univerzity Karlovy v Praze započal svou pedagogickou dráhu na Gymnáziu Milevsko, poté vyučoval na Gymnáziu Vítězslava Nováka v Jindřichově Hradci a následně vedly jeho kroky na Gymnázium, Jírovcova 8 v Českých Budějovicích.

Poslední rozloučení s Aloisem Bohůnkem se koná v pátek 1. prosince ve 13 h v obřadní síni na hřbitově Sv. Otýlie v Českých Budějovicích.Poslední rozloučení s Aloisem Bohůnkem se koná v pátek 1. prosince ve 13 h v obřadní síni na hřbitově Sv. Otýlie v Českých Budějovicích.Zdroj: Archiv

Zlomovým okamžikem jeho profesní činnosti byl rok 1991, kdy založil Soukromé gymnázium, od roku 1993 vedené pod názvem České reálné gymnázium s.r.o. Zde spolu s odhodlaným a nadšeným pedagogickým sborem uplatňoval inovativní přístup ve výuce, díky němuž výrazně předběhl tehdejší zavedené přístupy ve školství. Na základě své zarputilosti a pevné vůle dokázal vybudovat školu, která považovala chybování za lidské a pomohla najít správnou cestu stovkám mladých lidí. Ve funkci ředitele Českého reálného gymnázia s.r.o. působil do roku 2020. I přes nepřízeň osudu v závěru svého života nepolevil ve svých zásadách a postojích.

Práci s mládeží se věnoval i ve svém volném čase. V osmdesátých letech zastával funkci vedoucího družstva českobudějovických volejbalových dorostenek, úspěšných na celorepublikové úrovni. V devadesátých letech vykonával tutéž funkci u družstva mladých fotbalistů Dynama České Budějovice.

Pietní místo zřízené ve dvoře Českého reálného gymnázia s.r.o., Pražská 54a je možné navštívit kdykoliv od pondělí 27. listopadu do čtvrtka 30. listopadu.

Poslední rozloučení s RNDr. Aloisem Bohůnkem se uskuteční v pátek 1. prosince ve 13 hodin v obřadní síni na hřbitově Sv. Otýlie v Českých Budějovicích.

České reálné gymnázium České Budějovice