Zúčastnili se nejen žáci, kteří měli odpolední hodinu, ale zapojila se i družina. Srdečně nás přivítal velitel hasičů Roman Vrzák st. a jeho kolega Jan Čecháček.

Dozvěděli jsme se spoustu zajímavých informací o činnosti sboru dobrovolných hasičů, jejich různorodých aktivitách při zásahu. Prohlédli jsme si vlastní hasičskou zbrojnici i vozový park. Jako poděkování jsme donesli výkresy žáků s tematikou – Hasiči a komín na obměnění nástěnky a dva modely od sourozenců Strnadových.

Všechny děti byly z exkurze nadšené, na závěr tleskaly. Všichni jsme dostali od hasičů náramek s logem Hasiči Žimutice – děvčata žlutý a chlapci modrý.

Ve škole jsme si v hodině českého jazyka zahráli na novináře. Vytvořili jsme si skupiny podle ročníků a sepsali, co se žákům nejvíce líbilo.

3. ročník
"Líbily se nám poháry. A víme, že hasičské starší auto stálo milion, nové by přišlo na 8 až 10 milionů. Na slavnosti hasiči nosí slavnostní oblečení a každý hasič má svou uniformu i helmu."
4. ročník
"Nám se vedle hasičských aut a dodávky líbily i plynové masky. Nebo Miláček – jak nazvali hasiči starý hasicí přístroj."
5. ročník
"Zaujaly nás poháry a stuhy i staré čerpadlo na vodu. Dozvěděli jsme se, že základna byla zrenovována v letech 2004 – 2006. Víme, že jedna nádrž na vodu vydrží pouze 6 minut a s tělem 20 minut. Na ukázku na zdi visely i staré uniformy."

Těšíme se na další společné akce, které mají smysl a nejsou zbytečné.

Dana Ryšlavá, vyučující ZŠ Žimutice, Iva Legátová, vychovatelka školní družiny

Čtenářkám děkujeme za příspěvek.