Kulturní program najdete v Pivovarské zahradě. Ve čtvrtek ve 14.45 h tam bude slavnostně předána cena pro vědu a výzkum ministrem zemědělství Zdeňkem Nekulou. Hrát budou Jižani či Doubravanka. V pátek ve 12 h zazpívá Pavel Vítek, ve 14 h Petr Rezek či v 15 h Petr Kotvald. V sobotu v 10 h budou zahájeny Národní dožínky. Nenechte si ujít od 12.30 h Myslivecké okénko či soutěž pro návštěvníky s časopisem Zemědělec. Hraje Netolička či Šumavská osmička. V neděli vás potěší Trkovjanka či Kubatova dechovka. V pondělí vystoupí tradiční jihočeská dechovka Jihočeští rodáci či synth-pop-rocková kapela Marek Černoch & Angels. Úterý bude patřit nejstarší jihočeské dechovce Baboukům. 

Na předvadišti I a II uvidíte odborný program. Ten se bude na prvním předvadišti ve čtvrtek týkat skotu, koní nebo koz. Například od 12.30 h vás čeká komentovaná prohlídka plemene dexter, od 11 h bude předcházet prohlídka plemenných koz a ovcí, plemenná zvířata pod dohledem mladých skotských odbornic uvidíte od 14 h a koně na volno z národního hřebčínu Kladruby se představí od 15 h. Sraz chovatelů na druhém předvadišti organizuje rychlostní střiž ovcí. 

V pátek se těšte od 9.30 h na Jihočeskou Beef show a od 10 h na 5. jihočeskou angus show, plemeno dexter se představí na komentované přehlídce v 15 h. Na druhém předvadišti najdete výstavu norických koní a koní Shagya arab. 

Obdoboný program na prvním předvadišti vás čeká i v sobotu, kdy též můžete přihlížet Beef show. Čtvrtá Jihočeská limousine show přijde na řadu v 10 h. Těšte se opět na plemeno dexter. Od 16 h se můžete zúčastnit aukce zvířat plemene limousine. Pokud jste koňskou výstavu nestihli, máte další šanci právě v sobotu a další dny do konce agrosalonu. Najdete ji na předvadišti č. 2.

Ovčácký den si užijete v neděli. Můžete nakupovat plemenné berany a kozly, uvidíte ukázku střiže ovcí, dojení koz či práce ovčáckých psů s ovcemi. Od 12 h se koná národní šampionát plemene ovcí Zwarbles. 

V pondělí vás v rámci Beef show od 10.30 h čeká přehlídka národních vítězů a šampionů masných plemen. Tematem bude opět plemeno dexter či ovce a kozy. 

Nejsympatičtější kůň předvadiště bude vyhlášen v úterý. Naposledy můžete přijít na Beef show a vidět vítěze a šampiony masných plemen, prohlédnout si plemena ovcí a koz či sledovat práci ovčáckých psů. 

Děti si užijí na Dětském zemědělském světě, kde na ně bude čekat fotokoutek, zábava na skákacím hradu či skákacím kombajnu, výstava vyřezávání z dřeva, či zemědělská technika. 

Součástí programu budou i odborné semináře. 

Více programu najdete na webových stránkách českobudějovického výstaviště.