I v letošním roce se totiž zúčastnil Mezinárodního hudebního festivalu, který se koná pravidelně v těchto dnech. Vedle koncertního vystoupení v hudební síni Klarisky zahrál mezinárodní porotě složené z umělců Evropy a USA. Mezinárodní porota ocenila výkon souboru cenou Gold Band, která byla předána na slavnostním vyhlášení v závěru festivalu na Hviezdoslavově náměstí v Bratislavě. Klarinetisté Jan Hovorka, Petr Chalupský, Tomáš Janoušek a Vít Neužil zahráli nejen porotcům ukázky klarinetové tvorby, swingové, filmové a jazzové hudby. Premiéru zde měly i nové skladby doprovázené zpěvem Petry Sovové. Soubor tak i díky podpoře Grant 2024 města Prachatice mohl skvěle reprezentovat nejen město Prachatice, ale i jako jediný zástupce České republiky také svou zemi vedle účastníků z Japonska, Jižní Afriky a Evropy.

Bratislavskou cestou dokončil soubor sérii festivalových účastí, které absolvoval již od dubna. Koncem dubna a v květnu se v rámci festivalu komorních souborů ČR zúčastnil koncertů v Příboře u Ostravy v květnu na zámku Slavkov u Brna nebo v rámci festivau duchovní hudby v Dešenicích na Klatovsku. Stihl také koncert v německém Röhrnbachu.

Posluchači, přátelé a příznivci si mohou Klarinetový soubor Prachatice poslechnout v pátek 12. července v Českých Budějovicích, kde se koná koncert "V Českých Budějovicích by chtěl hrát každý" na Malé scéně DK Metropol od 18 h.

Srdečně zveme a těšíme se na vás.

Jan Hovorka, Klarinetový soubor Prachatice