Slavnostní akce byla odstartována v 15 hodin v kostele sv. Jakuba pohádkou Divadla Víti Marčíka. Průvod se zvonečky se v 16 hodin sešel na náměstí, aby se posléze rozdělil na dvě části, první zpívala u stromku na Malé Straně a druhý slavnostně rozsvítila stromek u mateřské školy Hlinecká. Oba průvody se pak vrátily na náměstí, kde mezitím zahájila svůj vánoční koncert Rodinná kapela Sýkorů.

Městský dům dětí a mládeže připravil v knihovně Adventní workshop. Po celé odpoledne tak bylo možné zřídit si v knihovně novou registraci zdarma.

Slavnostní žehnání adventních věnců proběhlo za účasti faráře od 17 hodin opět na náměstí, kde se pak i o hodinu později, k radosti všem přihlížejícím, rozsvítil vánoční strom.

Letošní zvonkový průvod i rozsvícení stromku završil vánoční koncert skupiny Nová VĚC, která si připravila pop/rockové covery, i klasické koledy.

Celou akci spolupořádají Městské centrum kultury a vzdělávání společně s Městským domem dětí a mládeže v Týně nad Vltavou. Hlavním partnerem je Jaderná elektrárna Temelín, skupiny ČEZ.

Miroslav Bžoch