Bolístkou číslo jedna je doprava ve městě. „V plánu je rozmělnit ji, nepustit nákladní auta do centra,“ přednesl starosta. „Na takzvanou přeložku panují různé názory, to beru, ale podle mne je to to nejlepší,“ nechal se slyšet. „Jednou z navrhovaných variant je takzvaný velký obchvat. My samozřejmě reagujeme na názory občanů a budeme o tom jednat. Prvním krokem je tvorba nového územního plánu, kde bude komunikace zanesena,“ řekl.


Podle ankety, kterou Deník mezi lidmi udělal, vyšlo najevo, že příliš nevítají kotelnu. „Zadlužili jsme se jak svině,“ komentoval jeden z přítomných občanů Trhových Svinů na Dni s Deníkem. „Kdyby se nestalo, co se stalo, tedy požár, město by splatilo dluh dříve,“ komentoval starosta. Nastínil tak problém, kdy město musí splácet úvěr, za který pořídilo zařízení na výrobu tepla a elektřiny. „Dvacet let se povídá a povídá a nic se neděje,“ zavolal kdosi z davu.
Problém je také nakupování. „Jednali jsme s firmou Lidl, nabídli jsme jim několik lokalit,“ naznačil starosta.


„Chápu, že lidé jsou nespokojení, nemůžeme investovat, ale já věřím, že od příštího roku se to bude zlepšovat,“ pronesl místostarosta.
„Pokud mají občané připomínky k tomu, jak to vypadá ve městě, jak se mohou dostat na radnici ke starostovi?“ položila dotaz moderátorka v „křížovém výslechu“. „Vyšlápnout deset schodů,“ odpověděl Bušek.