Stejně jako loni se někteří redaktoři vypraví přímo za vámi nejen s fotoaparátem, diktafonem, blokem a tužkou, ale na náměstí rovnou rozbalí malou mobilní redakci. Akce se bude konat 17.4. od 15.00 do 17.00 hodin.

V ní se můžete na vlastní oči podívat, jak vzniká čerstvé vydání, které vám druhý den přijde do schránky anebo si je koupíte na stáncích. Jsme připraveni odpovídat na vaše všetečné dotazy a ti, kdo budou mít chuť, si s námi dokonce mohou vyměnit židli a vyzkoušet si naši práci na vlastní kůži.
I pro ty, kteří vědí o novinařině leccos z loňského Dne s Deníkem, máme novinky. Na síle za uplynulý rok nabralo zpravodajství na našich webových stránkách. A vy budete mít možnost podívat se pod ruce webeditorovi, který má na starosti internetovou verzi novin.

Do zajímavé podoby dospěla i stránka Čtenář – reportér. Je to vaše stránka, protože to jste vy, čtenáři Deníku, kteří ji svými příspěvky, názory a fotografiemi vytváříte. V mobilní redakci uvidíte, co se se zaslaným materiálem děje v redakci. A pokud nevíte, jak do stránky přispět, rádi vám vše vysvětlíme.

V Týně nad Vltavou na Dni s Deníkem bude část redakčního týmu, alespoň v tomto vydání představíme ale kompletní sestavu.

Petr Lundák: V Týně nad Vltavou snad ani představovat nepotřebuje. Už několik let je to právě on, kdo se největší měrou podílí na zpravodajství z vašeho města. Jeho zálibou jsou auta a uplatňuje ji i v práci, doprava je téměř výhradně jeho tématem.

Daniela Bicková: Je to redaktorka, která se v práci nebojí strkat nos do čehokoli, co běžné lidi trápí. O tom, že se opravdu umí vyptávat, svědčí její čtivé a zajímavé články.

Edwin Otta: Jeho hlavním polem působnosti jsou České Budějovice. Rád z nich ale vyráží na cesty a snad nikdy ještě nedorazil ani z rodinného výletu bez zajímavého postřehu.

František Mráz: Už slovo webeditor, které má v popisu práce, napovídá, že se z celého týmu nejvíc kamarádí s počítačem. Jeho denním chlebem jsou webové stránky s aktuálním zpravodajstvím. Jejich podobu vytváří z příspěvků píšících i fotografujících kolegů, a když je třeba, vyrazí do terénu sám. Na starosti má i čtenářské příspěvky.

Vlaďka Pavlová: V redakci jí říkáme kulturistka. Ne proto, že by si pěstovala svaly, ale proto, že se stará o kulturní dění v celém regionu. Ona zve čtenáře na zajímavá představení, výstavy a koncerty, mluví s herci či hudebníky.

Michael Kalinics: Dlouholetý sportovní redaktor sleduje především nižší a mládežnické soutěže v regionu.

Luděk Švejcar: Druhý z tandemu sportovních redaktorů. Jako doma je především u volejbalových sítí.

Hana Svítilová: V redakci pracuje sedmý rok a od roku 2006 za ni nese coby šéfredaktorka odpovědnost. Vyžívá se ve zdravotnických tématech, podepisuje se také pod materiály na černé kronice.