„Na místě včerejšího výbuchu domu v Litovli probíhá ohledání. Přítomen je statik, dále chemik z odboru kriminalistické techniky a expertiz, vyšetřovatel hasičů a policie, dva služební speciálně vycvičení psi na vyhledávání ohnisek požárů a vyhledávání návykových látek. Také probíhá šetření za účasti kriminalistického technika,“ informovala v neděli dopoledne policejní mluvčí Miluše Zajícová.

Hasiči zasahují u výbuchu v domě v Litovli, 25. září 2021
V domě v Litovli vybuchl plyn. Jeden muž je s těžkými popáleninami v nemocnici

Na místě exploze budou zjišťovat, za jakých okolností k sobotnímu výbuchu došlo a co bylo jeho příčinou.

Výbuch v odpoledních hodinách poškodil celé první patro domu, v jehož přízemí se nachází garáž. Muže, podle dostupných informací nájemníka bytu, transportovali záchranáři vrtulníkem do ostravské nemocnice. Utrpěl rozsáhlé popáleniny.

Hasiči evakuovali celkem devět lidí ze sousedství, z toho dvě děti. Nakonec se nepotvrdilo, že by sousední domy byly explozí nějak narušeny. Podle starosty Litovle Viktora Kohouta se lidé následně mohli vrátit do svých domovů.

Neobyvatelné patro 

Město ještě večer zajistilo náhradní ubytování přítelkyni zraněného muže. Ta nebyla zraněna. První patro je podle starosty zcela zdemolované, neobyvatelné.

Rodina z Františkova přišla o všechno. Ani po roce neví, kdo může za to, že se jim zřítil dům
Rodině z Liberce se zřítil dům. Viník není jasný ani po roce od tragédie

Hasiči po explozi odpojili plyn i elektřinu z celého narušeného objektu, ale i sousedních domů. Na místo dorazila plynárenská pohotovost, aby rozvody prověřila. Podle místních obyvatel je podezření, že v bytě docházelo k nelegální činnosti. „Nerad bych se k tomu vyjadřoval. Příčinu vyšetřují kriminalisté,“ řekl v sobotu večer Kohout.