V nejmenší mořské nádrží se už zabydlela muréna hvězdovitá. „Její hadovité tělo je bílé s typickými černými, hnědými a žlutými skvrnami,“ představila mluvčí zoo Marie Blahová novou obyvatelku, která může dorůst až metrové délky. Navíc v jejím těle koluje jedovatá krev.

Roztomilejší nováčci pobíhají opodál. Jsou to čtyři jehňátka, z toho jeden beránek a tři ovečky. „Jedna je bílá a ostatní černé, po taťkovi,“ prozradila zooložka Lenka Štursová.

Ještě početnější je díky novým přírůstkům rodina chameleona jemenského. V Hodoníně se jim daří, ze snůšky se vylíhlo přes dvacet mláďat. „Samice po napáření naklade vejce, které pak putují do inkubátoru, kde se mláďata postupně líhnou,“ vysvětlila zooložka.

Samec je krásně vybarvený a může dorůst až pětašedesáti centimetrů. Samice bývá menší. Oba si ale pochutnávají na hmyzu. „Krmíme je zejména cvrčky, podobně jako mláďata, která ale pojídají menší kusy hmyzu. Dospělí dostanou na vylepšení jídelníčku i saranče,“ dodala zooložka.

Zoologická zahrada je sice v současnosti zavřená, ale zájemci se mohou podívat díky kamerám například na plameňáky, tygra či lva na webu zoo.