Pořádně si nazout kopačky? Pro fotbalistu denní chléb. Každý to dělá tisíckrát, milionkrát, zas a znovu. Přesto se někdy vetře chybička. Jako před druhým poločasem zápasu mistrovství Evropy mezi Českem a Chorvatskem v případě Vladimíra Coufala.

„Nemůžu se vymlouvat, špatně jsem se obul,“ kál se krajní obránce West Hamu po zápase, který skončil remízou 1:1. Chorvatský štírek Ivan Perišič vyrovnal krátce po změně stran právě kvůli Coufalově zaváhání.

Zkrvavený Patrik Schick je ošetřován chvíli před pokutovým kopem.
K.O. nebyl, jen mu tekla krev. Je to definitivní, ze Schicka je superstar Eura

Začalo to nevinně, nenápadným faulem ve středu hřiště. Jenže Chorvati bleskurychle rozehráli a nachytali českou obrannou čtveřici v nedbalkách. Rychlonohý Perišič se vcelku snadno dostal přes Coufala a přesně vystřelil, navíc česká opora v ten nejméně vhodný okamžik podklouzla.

Špatné obutí…

Zasloužený bod

„Škoda. Kdybych tam neuklouzl, tak bych ho možná ještě stihl zblokovat,“ litoval Coufal, který pak z pozice bezmocně ležícího diváka sledoval, jak míč plachtí za záda brankáře Tomáše Vaclíka. „Proměnil to dobře. Hlídal jsem si jeho levou nohu, ale on to zasekl a dokázal, že je dobrý hráč,“ pochválil Perišiče, křídelníka Interu Milán.

Patrick Schick, Vladimír Darida a Jakub Jankto (zleva) slaví gól v chorvatské síti.
Remíza s Chorvaty rozjásala Česko. Postup vystřelil Schick z krvavé penalty

Nešlo jen o Coufalovu chybu, zaváhala celá obrana. „Nestoupli jsme si před balon. Nestihli jsme to zavřít a on tam šel jeden na jednoho. Jejich chytrost, naše hloupost,“ okomentoval Coufal se svou typickou otevřeností chorvatskou gólovou akci.

Jinak byl ale s českým výkonem vcelku spokojený. „Oba týmy měly šance, bod je zasloužený. Možná jsme mohli mít i víc, ale remízu bereme. Když jsme se drželi našeho plánu, byli jsme v klidu a nezmatkovali jsme s balonem, tak bylo znát, že jim to presování a běhání nevonělo,“ dodal Coufal.

Teď už se může těšit „domů“ do Londýna na úterní mač s Anglií. Obutí na zápas bude určitě věnovat stoprocentní pozornost…

Zdroj: Youtube