Písek cestoval k utkání v roli papírového favorita, ale pohárové zápasy často rozdíl jedné soutěže mažou. „Měli jsme divizního soupeře, takže jsme favoritem byli. Ale nic jednoduchého nás nečekalo. Mariánky mají namíchány mladé kluky s těmi zkušenými. My sestavu prostřídali, takže jsme měli na hřišti hlavně mládí. V prvním poločase s námi domácí drželi krok. My šli do vedení, oni nám však za chvíli vyrovnali po standardce, kterou jsme nedokázali pohlídat. Krok s námi domácí pak drželi až do konce. My měli sice ve druhém poločase převahu, ale bez gólového efektu a muselo se až do penalt,“ hodnotil utkání písecký trenér Milan Nousek.

Domácí sice brzy po začátku prodloužení dostali červenou kartu, ale v těchto chvílích se zahuštěná obrana těžko překonává. „Stál proti nám val hráčů na vápně. Snažili jsme se to rozhýbat, ale nebyl klid ve finální fázi. Mladí kluci ještě nedokáží některé situace vyřešit ku prospěchu věci. Bývá to pak hodně hektické a nejde to do kvality. Na to jsme tak trochu shořeli,“ doplnil k prodloužení trenér Nousek.

ČFL: FC Písek - Domažlice 1:3 (0:1).
Domažlice potvrdily v Písku roli favorita

Zápas se tedy dostal až do pokutových kopů, které Písek vyhrál 4:2, když domácí dvě penalty neproměnili. „Penalty jsme netrénovali. Navíc nám je i zrušili v soutěži, takže jsme do nich šli z voleje. My jsme před koncem prodloužení tak trochu takticky vystřídali gólmany a do brány šel osvědčený chytač penalt Satrapa, který pak dvě chytil,“ dodal k penaltám s úsměvem trenér.

Na výhru v poháru je však třeba rychle zapomenout, v neděli dopoledne čeká písecké fotbalisty další kolo ČFL, ve kterém cestují na béčko Příbrami. „Příbram má velice dobré výsledky a určitě nás nečeká nic jednoduchého. Pohárové prodloužení tomu také nepřidá, někteří kluci toho budou mít dost. Máme za sebou těžký zápas s Domažlicemi, nyní těžký zápas v Mariánských Lázních. Uvidíme, musíme načerpat síly a já věřím, že jsme schopni v Příbrami bodovat,“ hledí již k dalšímu utkání Milan Nousek.

Viktoria Mariánské Lázně – FC Písek 1:1 (1:1) – penalty 2:4.
Branky: 22. Holub – 17. Koreš. ŽK: Popovič, Samek 2, J. Nedbalý, F. Nedbalý – Volf, Koreš. ČK: Samek.
Sestava Písku: Lalák (115. Satrapa) – Kotrba, Kulík, Mařík, Vojta (46. Voráček) – Pravda (75. Petr), Volf – Pineau, Koreš, Kalousek (68. Stejskal) – Belej.