V tom sobotním prohrálo Dynamo B na svém domácím hřišti v areálu na Složišti s Duklou Praha B 2:3 i přesto, že mělo prakticky po celý zápas navrch. „Začali jsme náporem, měli jsme velké šance a byla hrozná škoda, že jsme je neproměnili,“ lituje odchovanec fotbalu v Lomnici nad Lužnicí. „Pak přišla chyba vzadu a dostali jsme gól. Neříkám, že nás to nějak shodilo, hráli jsme pořád to samé, tlačili jsme soupeře, ale určitě nám to nepomohlo,“ připustí.

Právě Prášek ještě v první půli vyrovnal, když gólmana hostí přehodil efektním lobem. „Takhle to máme natrénované, že jsem pořád v náběhu za obranu. Všiml jsem si, že je gólman hodně venku, tak jsem ho přehodil,“ popsal svou vyrovnávací branku.

Po změně stran se scénář z prvního poločasu prakticky opakoval. Jenže góly dala tentokrát Dukla dva a Prášek už stačil jenom snížit na konečných 2:3. „Ve druhé půli jsme je zase docela drtili, jenže přišla další chyba. Pak už nám logicky trochu docházely síly,“ konstatuje.

Martin Wohlgemuth opět vede SK Čtyři Dvory.
Legenda je zpátky, Martin Wohlgemuth opět vede fotbalisty SK Čtyři Dvory

Po dvou kolech svítí na bodovém kontě béčka Dynama nula. To samozřejmě není důvod k nějaké panice, ale určitě je na čem pracovat. „Chtěli bychom hrát do první pětky, prezentovat se dobrým fotbalem, ale hlavně sbírat body,“ má jasno. „Musíme se více zaměřit na obranu, ale také na zakončení. Podobně jako s Duklou to bylo i v prvním kole v Hostouni. Tam jsme také měli plno šancí,“ dodá.

Prášek působil v rodné Lomnici do šestnácti let. V té době už naskakoval za áčko dospělých v 1. B třídě. Poté přišlo laso z mládežnické akademie Dynama, kde je dle vlastních slov maximálně spokojen. „S trénováním, se zázemím, prostě se vším. Dušan Žmolík je výborný trenér, na něj si také nemohu stěžovat,“ zdůrazní.

Třetiligové béčko by mělo být odrazovým můstkem pro prvoligové první mužstvo. „S áčkem jsem zatím ještě nebyl ani na jednom tréninku. Ale jsem útočník a musím především dávat góly. Když budou čísla, přijde i šance v áčku,“ věří.