Ostřílený matador je hráčem druholigového Táborska a v Lomu se rozehrává po zranění. „Oba kluby úzce spolupracují, takže došlo k této dohodě,“ vysvětluje, jak došlo k jeho příchodu do provinčního klubu před zahájením jarní části sezony.

Divize jako čtvrtá nejvyšší soutěž u nás je pro Javorka v jeho kariéře něčím úplně novým. „Nějaké dva roky zpátky jsem si zahrál jeden zápas v divizi s Katovicemi za béčko Dynama. Oproti první nebo druhé lize tam rozdíl být musí. To je jasné. Svou kvalitu ale určitě má a pro mě je to po zranění hodně náročná soutěž. Navíc už také mám svůj věk,“ s úsměvem připustí.

Lom je sice na svou úroveň klub s nadstandardními podmínkami, ale stále je to amatérský tým, který trénuje až po zaměstnání. „Já ale trénuji s Táborskem a s Lomem chodím jenom na předzápasové tréninky,“ upřesní.

V sobotu udělal jeho tým zřejmě rozhodující krok k postupu, když vyhrál očekávané okresní derby mezi druhým a prvním celkem tabulky v Soběslavi 2:1 a na čele má nyní už dvanáctibodový náskok. „Myslím, že se takový zápas musel divákům líbit (na divizi jich přišlo úctyhodných 557 – pozn. red.). Padly tři krásné góly, hrál se fotbal nahoru dolů. Utkání jsme zbytečně zdramatizovali, mohlo mít z našeho pohledu klidnější průběh. Za výhru jsme ale rádi,“ zdůrazní. „Podle průběhu jsou tři body pro nás zasloužené. Byli jsme víc na míči a vytvořili si více šancí.“

Mladý fotbalista SKP České Budějovice Martin Vařák (vpravo).
KANONÝR DENÍKU: Martin Vařák se chce jednou fotbalem živit, za vzor má Ronalda

Lom už při pohledu na tabulku skutečně klepe na brány České fotbalové ligy. „Ještě to samozřejmě není hotové, teď už to však naši konkurenti budou mít hodně těžké,“ přikývne. „Výhra v Soběslavi byla každopádně hodně důležitým krokem k postupu,“ uzná.

V Lomu by měli o start ve třetí nejvyšší soutěži rozhodně zájem. „Postup je pro klub jednoznačný cíl v návaznosti na spolupráci s Táborskem,“ říká Javorek, jenž má ještě pro příští sezonu podepsanou smlouvu právě v druholigovém klubu od Jordánu. „Podmínka ale je, že musím být zdravý,“ dodá.