„Čeká nás největší favorit na postup do první ligy, na zápas se ale těšíme a uděláme všechno pro to, abychom doma uspěli,“ ujistil fanoušky před zápasem trenér Dynama David Horejš, jenž do základu místo Kovala a Grajciara poslal na kraj záložní řady Wermkeho a do středu hřiště Čavoše.

K první střele zápasu se dostal zpoza vápna v 5. min. Wermke, ale přestřelil, a tři minuty nato vedle Vízkovy branky skončil i nepříliš důrazný pokus Havelky.

Domácí ale v této fázi zápasu už měli více ze hry, kopali dva rohy v řadě a po tom druhém hlavičkoval Ledecký nad odkrytou bránu. V závěru prvního dějství tlak Dynama ještě narostl, do větší příležitosti se Jihočeši proti důsledně bránícímu soupeři do přestávky však nedostali.
V tlaku černobílí pokračovali i v nástupu do druhé půle, kdy kopali v rychlém sledu tři rohy za sebou. Když ještě kluci hrávali fotbal na ulici, platilo pravidlo „Tři rohy, pecka“ – a to si včera fotbalisté Dynama pozměnili na „Tři rohy, gól!“ Jeho autorem byl po Havelkově centru ve 48. min. výstavní hlavičkou kanonýr David Ledecký – 1:0!

Vzápětí byl zápas pro zranění sudího Marka přerušen a mezi divák se hledal náhradník s licencí rozhodčího.

Pečetit mohl Ledecký, jenže v 68. a 71. ho vždy Vízek vychytal. Šanci vyrovnat měli naopak Klíma a Tlustý, gólman Staněk ale tým podržel. A tak hned po příchodu na hřiště pečetil Koval – 2:0.

Dynamo ČB - Jihlava 2:0 (0:0) - Branky: 48. Ledecký, 90. +1 Koval. ŽK: Javorek – Levin, Vaculík, Štěpánek. Diváci: 2143. Rozhodčí: Marek – Blažej, Kubr.

Dynamo: Staněk – Kladrubský, Havel, Novák, Helešic – Čavoš, Javorek – Wermke (90. Koval), Havelka, Mršič (90. +3. Grajciar) – Ledecký. (90. +6) Táborský. Jihlava: Vízek – Fulnek, Štěpánek, Tlustý, Preisler (81. Turyna) – Machuča (70. Šlein) – Šefčík (55. Vaculík), Levin, Zoubele, Novotný – Klíma.