FC MAS Táborsko – 1. SK Prostějov 1:2 (0:1)

Branky: 55. Navrátil – 19. Píchal, 88. Kopřiva, rozhodčí: Matějček – Vejtasa, Černoevič, ŽK: 2:2 (Janošík, Navrátil – Jurásek, Sus), hráno bez diváků.

Táborsko: Pecháček – Almeida, Navrátil, Holiš, Dybala (46. Havrda) – Tolno, Ndiaye, Boula (89. Majka), Janošík (46. Tusjak) – Čapek (75. Nielsen), Provazník (60. Pinc).

Prostějov: Mucha – Machynek, Bala, Sus, Stříž (84. Schuster) – Koudelka (70. Spáčil), Omale, Kopřiva, Jurásek – Zlatohlávek (55. Zapletal), Píchal.

Jediný opravdu podstatný moment herně vyrovnaného prvního poločasu zapsala do kroniky situace z 19. minuty, kdy po rychlém útoku dostal příliš volnosti v domácím vápně Píchal a střelou k tyči pohodlně otevřel skóre zápasu – 0:1.

Jestliže v úvodním dějství byly na výkonu Táborska patrné záchvěvy nervozity a možná i respektu ke kvalitám soupeře, po přestávce se obraz hry změnil k nepoznání. Ventil domácí ofenzívy naplno otevřela 55. minuta, kdy si na dobře zahraný rohový kop naskočil domácí kapitán Navrátil a neomylnou hlavičkou vyrovnal na 1:1. Od té chvíle se hráči Táborska pustili do favorizovaného soupeře hlava nehlava a uvěznili ho na jeho polovině, ze které jen tu a tam nesměle vyhlédl. Z jejich výborného výkonu vzešla řada velmi nebezpečných situací před Muchovou brankou, které ovšem postrádaly kýžený efekt.

A pak už se začal psát pro domácí tak krutý příběh nedělního druholigového podvečera. V 77. minutě podnikla nadšeně hrající modro-bílá družina další výpad do vápna Hanáků, při kterém Hanáci zastavili Boulu jen za cenu faulu a sudí Matějček bez váhání nařídil penaltu. K její exekuci se postavil tradičně výtečně hrající Almeida, jenže v klíčovém okamžiku selhal a poslal míč vysoko nad branku. Elán domácích hráčů tento moment na chvíli přibrzdil, vzhledem k trvalé převaze ale mohli dál snít o vítězném gólu. Jenže stal se pravý opak. V 88. minutě podnikli hosté ojedinělý útočný výpad, takový, kterých předtím Táborští předvedli celou řadu. Na rozdíl od nich ale skončil přesným zakončením v podání extáborského Kopřivy, které probudilo gejzír prostějovské radosti, zatímco na táborské střídačce zavládlo ponuré ticho - 1:2. Závěrečné minuty emotivního utkání už na této náladě nic nezměnily.

Domácí bojovníci opouštěli trávník se sklopenými hlavami, které mírně zvedl snad jen zasloužený pokřik „hoši, děkujem“ od fanoušků za plotem stadionu na Kvapilce…