Ředitel klubu Martin Vozábal a hlavní trenér mužstva Roman Nádvorník přivítali na startu 22 hráčů, z toho dvě posily. Do záložní řady zakrátko 22letého slávistu Jakuba Kopáčka a také 25letého Zambijce jménem Ngosa Sunzu z Teplic. V týdnu se připojí nový egyptský obránce Mohamed „Mido“ Hossam, který je odchovancem káhirského klubu Al-Ahla. Jedno jméno má FC Silon Táborsko ještě v hledáčku, ale zatím nelze být konkrétnější. V každém případě je jeden příchod otevřený.

V kádru pro zimní přípravu už nefigurují Oloko, jenž by měl odejít na hostování do Lotyšska, Sylla, který si hledá si angažmá, ani Tolno, s nímž klub s ním ukončil smlouvu a je volný hráč. Javorek pak přechází jako hráč a mentor do třetiligového béčka.

Dílčí změny nastaly i v realizačním kádru. Dosavadní asistent Lukáš Zeman odchází jako hlavní trenér k B-týmu, pravou rukou hlavního lodivoda Nádvorníka se nově stal Adam Lukáš z Dukly Praha. Skončil také trenér brankářů Adam Malík, jehož nahradí David Řemínek.

Martin Vozábal hráčům popřál především zdraví. „Bez zdraví nelze ničeho dosáhnout. Na podzim jste si vybojovali v tabulce třetí místo a ambicí musí být barážovou příčku udržet. Ano, je to sport, může se stát, že skončíme pátí, nikdo se zlobit nebude. Ale nějaké osmé, desáté místo v tabulce, to pro nás není téma. Chceme klub posunout dál,“ uvedl ředitel klubu, který téměř jako motto dodal, že bude náročný sám na sebe, ale stejně tak náročný bude na trenéry a hráče.

Trenér Roman Nádvorník k zimní přípravě řekl, že mužstvo se chce dobře připravit na jaro a navázat na kvalitní výsledky z podzimní části soutěže. „V březnu nás čeká těžký start do mistrovské soutěže. V prvních čtyřech zápasech potkáme Chrudim, Brno, Jihlavu, Vyškov. Naším cílem je udržet postavení z podzimu,“ uvedl Roman Nádvorník.

FC Silon Táborsko půjde v roce 2024 poprvé do zápasové akce v sobotu 13. ledna od 13 hodin proti Mladé Boleslavi na hřišti soupeře.

Kádr FC Silon Táborsko

Brankáři: Pastornický, Kerl
Obránci: J. Šplíchal, Plachý, Novák, Koné (přiletí později, řeší se víza), Mohamed Hossam (přestup z Al Ahlí), Foltýn (doléčuje zranění), Tusjak, Schindler.
Záložníci: Zeman, Kalousek, Varačka, Dordič, Bláha, Skopec, Kateřiňák, Sojka, Kopáček (přestup ze Slavie), Ngosa Nsunzu (přestup z Teplic), Drchal (z dorostu).
Útočníci: Svatek, Šašinka, Matoušek, Mach (doléčuje zranění).
Realizační tým: Roman Nádvorník (hlavní trenér),Adam Lukáš (asistent trenéra), David Řemínek (trenér brankářů), Jakub Navrátil (vedoucí mužstva), Marek Chrobák (kondiční trenér), Václav Kubíček (masér), Rostislav Mrzena (masér), MUDr. Josef Balík (lékař).


Načítám tabulku ...