FC HRADEC KRÁLOVÉ – FC MAS TÁBORSKO 3:0 (1:0)

Branky: 34. a 69. Rada (obě z penalt), 84. Donát, rozhodčí: Ginzel – Kříž, Matoušek, ŽK: 1:2 (79. Donát – 45.+1 Liepa, 68. Holiš), hráno bez diváků.

FC Hradec Králové: Reichl – Čech, Donát, Leibl, Urma – Kodeš, Rada (88. Soukeník) – Prekop (62. Záviška), Dvořák (89. Kateřiňák), Vlkanova (83. Doležal) – Vašulín.
FC MAS Táborsko: Slávik – Tusjak, Holiš, Penc, Dybala – Havrda (73. Janošík), Liepa, Icha (46. Boula), Vozihnoj (83. Kubovský) – Nielsen (9. Čapek, 72. Provazník), Majka.

Sestava táborského týmu se pro vložené středeční utkání v Hradci změnila k nepoznání, bezpochyby i proto, že má teď před sebou mimořádně důležité zápasy s tabulkově bližšími soupeři z Blanska, resp Varnsdorfu. Oproti nedělnímu nešťastnému souboji s Prostějovem (1:2) se v základní sestavě Jihočechů událo hned devět změn včetně té mezi tyčemi. Gólman Slávik ve své jarní premiéře čelil už v první půli několik šancím Východočechů. Na jednu střelu však nestačil – po rohu domácí družiny se dostal Prekop do kontaktu se střídajícím táborským útočníkem Čapkem a byla z toho penalta, ze které Rada otevřel skóre – 1:0.

Na lepší časy se mužstvu Tábora zablýsklo v úvodu druhé půle, kdy se z jeho aktivní hry narodily šance Majky, Čapka a Dybaly, bohužel pro hosty bez potřebného efektu. Vítr z plachet jim vzala až 68. Minuta hry, kdy sudí Ginzel odpískal ruku Holiše ve vlastním vápně a znovu Rada – tentokrát se štěstím od břevna – přetavil i druhou penaltu v hradecký gól – 2:0. V 84. minutě se přihlásil o slovo Donát a přesnou střelou k tyči vtiskl výhře favorita jednoznačnou podobu 3:0.

Myšlenky trenérů, fotbalistů i příznivců Táborska v současné době už směřují k nedělnímu domácímu střetnutí s Blanskem, které může mít na situaci v suterénu tabulky podstatný vliv. Jeho zahajovací hvizd zazní na stadionu v Kvapilově ulici úderem 17. hodiny.